آشنایی با هزینه های زندگی دانشجویی در امریکا

تحصیل در دانشگاه‌های امریکا برای دانشحویان ایرانی همواره از جذابیت زیادی برخوردار بوده است؛ اما یکی از نکاتی که شاید برای شما نیز مورد سوال قرار گرفته است هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور است.
آشنایی با هزینه های زندگی دانشجویی در امریکا

ایالات متحده امریکا یکی از کشورهایی است که دانشجویان زیادی از سرتاسر دنیا برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر به آن مهاجرت می کنند. دانشگاه های امریکا مدت های زیادی است که در زمینه تحصیل دانشجویان بین المللی توانسته اند فرصت های زیادی را ایجاد کنند.

دانشگاه‌های امریکا برای دانشحویان ایرانی نیز همواره از جذابیت زیادی برخوردار بوده است؛ اما یکی از نکاتی که شاید برای شما نیز مورد سوال قرار گرفته است هزینه های زندگی و تحصیل در امریکا است. در صورتی که مقصد شما برای ادامه تحصیل در امریکا است نیاز به یک برنامه ریزی خوب در مورد چگونگی پوشش این هزینه ها دارید.

پذیرش دانشجویان بومی در دانشگاه های دولتی امریکا در اولویت قرار دارد و دانشجویان بین المللی به ندرت می توانند در این دانشگاه ها به تحصیل بپردازند. هزینه های دانشگاه های خصوصی نیز بسته به رتبه جهانی دانشگاه با یکدیگر متفاوت است و شهریه دانشجویان بسته به معدل و نمرات آنها از یکدیگر تفاوت دارد. دانشجویان خارجی همچنین باید هزینه مربوط به اخذ ویزای دانشجویی آمریکا و شرکت در آزمون های زبان مانند تافل، آیلتس یا آزمون زبان دولینگو را نیز پیش از انجام هر کاری بپردازند.

 

اطلاعات فردی خود را ارسال کنید تا با مشاوران ما در آمریکای شمالی (با زبان فارسی) مشاوره داشته باشید.

درخواست مشاوره رایگان

 

 

هزینه های زندگی دانشجویی در امریکا

هزینه های زندگی در ایالات متحده به دلیل قلمروی وسیع این کشور بسیار متفاوت است. به طور کلی، زندگی در مناطق شهری گران تر از زندگی در شهرهای کوچکتر یا مناطق حومه شهری است. برای اینکه تصویری واضح تر از هزینه های زندگی عمومی تحصیل در آمریکا ارائه دهید، ما تخمین هایی را برای مناطق عمده کشور آورده ایم.

به طور معمول، هزینه زندگی در منطقه غرب میانه کمتر است، در حالی که مناطق شرق و شمال شرق بیشترین هزینه را دارند. هزینه های زندگی بسته به عوامل زیر می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد:

- اسکان در دانشگاه یا اجاره آپارتمان در خارج از دانشگاه
- برنامه های غذایی، خرید مواد غذایی یا رستوران گردی
- مسافرت با حمل و نقل عمومی یا ماشین
- مبالغی که برای سرگرمی هزینه می شود
- مخارج شخصی
- داشتن یا نداشتن شغل پاره وقت

برای مثال در ناحیه ساحل غربی این کشور، هزینه زندگی در شهری مثل لس آنجلس چیزی حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار و هزینه زندگی در سانفرانسیکو ۲۲۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار برآورد می شود.

این رقم در ناحیه مرکزی و در شهرهایی همچون نیواورلئان ۱،۱۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار و در شهر سیاتل ایالت واشنگتن ۱،۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار است. در صورتی که هزینه زندگی در شیکاگو ۱۳۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار در ماه است. این رقم برای ناحیه جنوبی آمریکا و در شهری همچون دالاس یا هوستون حدوداً ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار است.

البته برای کسب اطلاع از هزینه های دقیق تر سالانه، همیشه می توانید با دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید تماس بگیرید و از آنها کمک بگیرید.

هزینه های مسکن دانشجویی در امریکا

در ایالات متحده، هزینه های مسکن به همان اندازه هزینه های عمومی زندگی متفاوت است. هزینه اجاره یک آپارتمان متوسط می تواند از ۶۰۰ دلار شروع شود و تا ۳۰۰۰ دلار یا بیشتر افزایش یابد.

اجاره یک سوئیت یا خانه خارج از دانشگاه در آمریکا ممکن است هزینه کمتری نسبت به زندگی در دانشگاه داشته باشد اما طی مسافت تا دانشگاه و این واقعیت را که ممکن است روزانه نیاز به رفت و آمد داشته باشید را باید در نظر بگیرید.

هزینه های اسکان در خوابگاه دانشگاه ها به طور متوسط ۹۸۰۰ دلار برای هر سال تحصیلی در کالج های چهار ساله دولتی و ۱۱۱۰۰ دلار در هر سال تحصیلی در کالج های چهار ساله خصوصی است. در صورتی که می خواهید تفاوت میان کالج و دانشگاه در آمریکا راه بدانید می توانید به این مقاله مراجعه کنید.

بیشتر دانشگاه های ایالات متحده اقامت در دانشگاه را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. زندگی در دانشگاه یک گزینه بسیار مقرون به صرفه است با این حال باید به طور جداگانه برای آن درخواست دهید و خیلی زودتر از موعد مقرر برای تأمین خوابگاه خود اقدام کنید.

شهریه هزینه اصلی شما است

دانشگاه ها در ایالات متحده به طور عمده به دو دسته عمومی یا دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی نسبتاً کمتر از یک موسسه خصوصی است. شهریه دانشگاه یا کالج بستگی به نوع مدرک تحصیلی و دانشگاهی دارد که انتخاب می کنید. شهریه موسسات امریکایی از ۸۰۰۰ تا ۵۵۰۰۰ دلار در سال بسته به محل انتخابی متفاوت است.

معمولاً رشته های علوم انسانی و هنر ارزان تر هستند ، در حالی که موضوعاتی مانند پزشکی و مهندسی گران ترند. اگر می خواهید در مقطع تحصیلات تکمیلی تحصیل کنید، هزینه های تحصیل به طور معمول بیشتر است و بسته به رشته انتخابی متفاوت است. رشته MBA در امریکا مانند اکثر کشورهای دیگر اغلب گران ترین برنامه ها هستند. هزینه متوسط سالانه تحصیل در این رشته تقریباً ۳۵ هزار دلار است.

اگر می خواهید هزینه های تحصیل خود را کاهش دهید، بهتر است برای دریافت بورسیه اقدام کنید.

هزینه های زندگی

اگر اجاره آپارتمان خارج از دانشگاه را انتخاب کنید باید هزینه هایی آب و برق، اینترنت، تلفن و همچنین بیمه مستاجر (در بعضی از مناطق) را پرداخت کنید. در بیشتر موارد، دانشگاه ها به دانشجویان در یافتن محل اقامت چه در داخل دانشگاه و چه در خارج از دانشگاه کمک می کنند.

برای خرید مواد غذایی، فعالیت های اجتماعی و شرایط اضطراری باید کمی پول کنار بگذارید. هنگام زندگی در یک کشور خارجی به عنوان دانشجو بهتر است هزینه های خود را به خاطر داشته باشید تا دردسر زیادی نداشته باشید.

هزینه های خورد و خوراک در امریکا

خرید مواد غذایی برای یک نفر به صورت ماهیانه ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار هزینه در بر دارد. البته این موضوع به عادتهای غذایی شما بستگی دارد و اینکه بعضی از وعده های غذایی همراه با محل اقامت شما در دانشگاه باشد. برای انجام خریدهای خود به دنبال ارزان ترین سوپرمارکت ها مانند والمارت و کاستکو باشید.

اگر در خوابگاه دانشجویی اقامت می کنید می توانید برنامه های غذایی دانشگاه را انتخاب کنید که برای آن باید حدود ۲۵۰ دلار در ماه بپردازید.

هزینه حمل و نقل در امریکا

کارت حمل و نقل عمومی ماهانه بین ۴۵ تا ۱۰۰ دلار است که برخی از دانشگاه ها برای دانشجویان تخفیف دارند. به عنوان مثال، در سینسیناتی، کارت کرایه مترو برای دانشجویان ۵۳ دلار در ترم است. بیشترین هزینه حمل و نقل احتمالاً خرید بلیط پرواز رفت و برگشت از ایران به امریکا و بالعکس خواهد بود. مراقب باشید بلیط هواپیما را به بودجه کل خود اضافه کنید، زیرا این امر می تواند تأثیر زیادی در برنامه های شما داشته باشد.

به موارد ذکر شده باید هزینه های ناگهانی و از پیش تعیین نشده را هم اضافه کرد که به نظر می رسد خوب است ۲۰۰۰ دلار را هم به آنها اختصاص دهید. همچنین خرید کتاب های و موارد لازم درسی حدود ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در هر سال درسی برای شما هزینه خواهد داشت و البته باید به این مورد بیمه سلامتی ۷۰۰ تا ۱۱۰۰ دلاری را نیز اضافه کنید.

کمک مالی برای دانشجویان خارجی در امریکا

اکثر دانشگاه ها به دانشجویان خارجی کمک مالی می کنند که بیشتر با توجه به شایستگی دانشجو اتفاق می افتد. همچنین دریافت بورس تحصیلی یا همان اسکالرشیپ برای تحصیلات تکمیلی آسان تر است. رشته های مهندسی، علوم فیزیکی و علوم زیستی معمولاً رشته های تحصیلی هستند که فاند های سخاوتمندانه تری دریافت می کنند.

همه دانشگاه های ایالات متحده ملزم به درج هزینه ها و ماشین حساب کمک مالی در وب سایت های خود هستند. این منابع و منابع مفید دیگر را می توانید در وب سایت رسمی دولت امریکا نیز پیدا کنید.

همچنین می توانید برای کمک به تأمین مالی تحصیلات خود در خارج از کشور، اسکالرشیپ هایی که توسط کلور اپلای معرفی می شوند را هم بررسی کنید.

کلید واژه ها: پذیرش دانشگاه آمریکا پذیرش تحصیلی امریکا هزینه زندگی در امریکا زندگی دانشجویی در امریکا تحصیل در آمریکا کالج‌های آمریکا درباره آمریکا بورسیه تحصیلی آمریکا هزینه تحصیل در آمریکا هزینه تحصیل


نظر شما :