آیا به اساتید ایمیل بفرستیم؟

یک از رایج ترین سوالاتی که بسیاری از متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی امریکا در مقطع فوق لیسانس و دکتری دارند این است که آیا باید با اساتید تماس بگیرند یا خیر؟ این کار در حالی که می تواند دارای نقاط قوتی باشد در همان حال نیز اشکالاتی را نیز به همراه دارد. در ادامه با کلور اپلای همراه باشید.
آیا به اساتید ایمیل بفرستیم؟

یکی از رایج‌ترین سوالاتی که بسیاری از متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا در مقطع فوق لیسانس و دکتری دارند این است که آیا باید با اساتید تماس بگیرند یا خیر؟ این کار در حالی که می‌تواند دارای نقاط قوتی باشد در همان حال نیز اشکالاتی را نیز به همراه دارد. در ادامه با کلور اپلای همراه باشید.

در چه شرایطی می‌توانید با اساتید تماس بگیرید

یکی از مهم‌ترین دلایلی که متقاضیان با اساتید تماس می‌گیرند ابراز علاقه و کسب اطلاعات در مورد کار استاد است. در این صورت، اگر علاقه واقعی باشد و متقاضی تکالیف خود را انجام داده باشد (به عنوان مثال تهیه پروپزالی در مورد زمینه تحقیقاتی فعلی استاد) و همچنین در مورد کار استاد به خوبی مطالعه کرده باشد، این تماس قابل قبول است.

در برخی موارد و رشته‌های خاص دانشجو نیاز دارد که با استاد تماس بگیرد که در این حالت نیز بهتر است مطابق دستور العمل های ارائه شده این کار را انجام دهد. بدیهی است که اگر در رشته تخصصی استاد تحصیل کرده‌اید و یا در رشته تخصصی تحصیل کرده‌اید، به وی اطلاع دهید.

در چه شرایطی نباید با اساتید تماس بگیرید

بعضی اوقات متقاضیان از طریق ایمیل به دانشکده ایمیل می‌زنند چرا که نشان دهند در مقایسه با سایر متقاضیان برتری دارند. آنها امیدوارند که برقراری تماس نقشی در پذیرش داشته باشد. البته که این دلیل بدی است. نیت شما احتمالاً شفاف‌تر از آن است که فکر می‌کنید. اگر تمایل شما برای تماس یا ارسال ایمیل با استادی تنها به این دلیل است که نام شما را بشناسد، این کار را نکنید. بعضی اوقات دانش آموزان معتقدند که برقراری تماس باعث به یادماندنی شدن آنها می‌شود. این دلیل درستی برای برقراری تماس نیست. به یاد ماندنی همیشه خوب نیست.

برخی از متقاضیان به دنبال اطلاعات مربوط به برنامه تحصیلی هستند. این دلیل قابل قبولی برای برقراری تماس نیست. برقراری تماس برای پرسیدن سوالی که پاسخ آن به طور واضح در وب سایت به تأخیر افتاده است، به شما امتیاز نمی‌دهد. علاوه بر این، سوالات مربوط به برنامه را به جای ارسال یه اساتید مستقیماً به گروه پذیرش فارغ التحصیلان و یا مدیر برنامه ارسال کنید.

شیوه نگارش ایمیل چگونه باشد؟

از ارسال ایمیل و نامه‌های بلند حتماً خودداری کنید؛ به یاد داشته باشید که اساتید نیازی به خواندن جزئیات علاقمندی های اوقات فراغت شما ندارند. علاوه بر این، اگر سابقه کار یا کارآموزی در رشته آن استاد را داشته‌اید، آن را ذکر کنید. در مورد برنامه‌های آینده خود و اینکه چگونه مطالعه یا کار با استاد با این برنامه‌ها متناسب است، به طور خلاصه نکاتی را ارائه دهید.

 

نظر استادان در مورد ایمیل‌های ارسالی

از تماس تلفنی خودداری کنید.

اکثر اساتید ترجیح می‌دهند از طریق ایمیل و نه تلفن با آنها تماس گرفته شود. تماس بدون برنامه با استاد به احتمال زیاد منجر به مکالمه‌ای نمی‌شود که به پذیرش شما کمک کند. بعضی از اساتید تماس‌های تلفنی را به دید منفی می‌بینند و در نتیجه نگرش استاد به متقاضی نیز منفی می‌شود. پست الکترونیکی یا همان ایمیل بهترین گزینه است. این کار به استاد فرصت می‌دهد تا درباره درخواست شما فکر کند و مطابق با آن پاسخ دهد.

واکنش‌ها متفاوت است

در مورد اینکه آیا کلاً باید با اساتید تماس بگیرید یا خیر نیز باید بگوییم که اساتید واکنش‌های متفاوتی نسبت به تماس با متقاضیان دارند و این با توجه به سطح ارتباطی که با متقاضیان دارند در آنها مختلف است. برخی مشتاقانه دانشجویان بالقوه را درگیر می‌کنند و برخی دیگر این کار را نمی‌کنند. برخی از استادان در بهترین حالت تماس با متقاضیان را کاری خنثی می‌دانند.

برخی از اساتید هم می‌گویند که از تماس با متقاضیان بدشان می‌آید تا جایی که دیدگاه آنها را منفی می‌کند. آنها ممکن است این تماس را تلاشی برای خودشیرینی بدانند. این امر به ویژه هنگامی که متقاضیان سوالات ضعیف و بی اهمیتی را مطرح می‌کنند، بیشتر به چشم می‌خورد. وقتی تماس درباره متقاضیان و احتمال پذیرش آنها متمرکز باشد (به عنوان مثال، گزارش نمرات GRE ، معدل و غیره) ، بسیاری از اساتید گمان می‌کنند که متقاضی در سراسر دوره تحصیلات به کمک و حمایت آنها نیاز دارد. با این حال برخی از اساتید از سوالات متقاضی استقبال می‌کنند.

چه زمانی با استاد تماس بگیرید

مهمترین نکته این است که اگر دلیل واقعی، یک سوال خوب و فکر شده دارید با استاد تماس بگیرید. اگر می‌خواهید از یکی از اعضای هیأت علمی در مورد تحقیقات وی سوال کنید، مطمئن شوید که از آنچه می‌پرسید آگاهی دارید. درباره تحقیقات و علایق آنها همه چیز را بخوانید. برخی از دانشجویان تازه وارد هنگام ارسال اپلیکیشن خود برای مشاوران از طریق ایمیل تماس‌های اولیه خود را برقرار می‌کنند. نکته اصلی این است که در تصمیم گیری در مورد ارسال ایمیل به اعضای هیئت علمی دقت کنید و اطمینان حاصل کنید که دلیل آن خوب است. اگر می‌خواهید ایمیل ارسال کنید، این نکات را دنبال کنید.

صبور باشید

همه اساتید به ایمیل متقاضیان پاسخ نمی‌دهند - غالباً به این دلیل است که این باکس آنها از ایمیل‌های مشابه لبریز است. به یاد داشته باشید که اگر پاسخی نگرفتید به این معنی نیست که شانس شما کم شده است.

قبل از ارسال ایمیل, وبسایت استاد مورد نظر را چک کنید که ایا تمایل به جذب دانشجوی جدید دارد یا خیر

اساتید با دانشجویان جدید ارتباط برقرار نمی‌کنند اگر که مشغول کار بر روی تحقیقات خود با دانشجویان فعلی باشند. اگر پاسخی دریافت کردید به طور خلاصه از آنها تشکر کنید. اکثر اساتید مشغول کار هستند و نمی‌خواهند در یک جلسه ایمیل طولانی شما شرکت کنند. در ضمن فراموش نکنید تنها در صورتی که مورد جدیدی برای اضافه کردن به ایمیل‌های قبلی دارید پاسخ ایمیل‌ها را طولانی‌تر از یک تشکر کوتاه ارسال کنید.

کلید واژه ها: پذیرش دانشگاه آمریکا پذیرش فوق لیسانس پذیرش از دانشگاه‌های کانادا بورسیه تحصیلی آمریکا بورسیه اسکالرشیپ دانشگاه کانادا اسکالرشیپ دانشگاه آمریکا


نظر شما :