مردم، فرهنگ، سبک زندگی، آداب و رسوم در ایالات متحده آمریکا

۳۰ آبان ۱۳۹۹ | ۱۶:۱۳ وبلاگ تحصیل در کانادا و آمریکا
آیا به دنبال مهاجرت یا اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا هستید؟ می دانید به چه جامعه‌ای پا می‌گذارید؟ با فرهنگ، سبک زندگی، آدام و رسوم مردم آمریکا آشنا نیستید؟ با کلور اپلای همراه باشید.
مردم، فرهنگ، سبک زندگی، آداب و رسوم در ایالات متحده آمریکا

آیا به دنبال مهاجرت یا اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا هستید؟ می دانید به جامعه ای پا می گذارید؟ با فرهنگ، سبک زندگی، آدام و رسوم مردم آمریکا آشنا نیستید؟ با کلور اپلای همراه باشید.

هر ساله تعداد زیادی دانشجو برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف به دنبال اخذ پذیرش تحصیلی امریکا هستند. این دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی به این کشور علاوه بر یادگیری زبان انگلیسی باید در آزمون های بین المللی مانند تافل، آیلتس و اخیراً نیز آزمون انگلیسی دولینگو شرکت کنند تا میزان مهارت خود در زبان را بسنجند.

آنها همچنین باید برای اخذ ویزای تحصیلی امریکا نیز اقدام کنند تا در صورت موافقت کنسولگری های این کشور بتوانند اجازه ورود به امریکا را پیدا کنند.

آمریکا، که معمولاً به عنوان ایالات متحده آمریکا یا ایالات متحده شناخته می شود، مدتهاست که به دلایلی همچون اندازه اقتصاد این کشور و نفوذ سیاسی آن در سراسر جهان به یکی از ابرقدرت های جهان در نظر گرفته می شود. ایالات متحده امریکا کشوری است که در آمریکای شمالی قرار دارد و با کشورهای کانادا و مکزیک دارای مرز مشترک است و از سویی دیگر به اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام نیز راه دارد. این کشور به صورت جمهوری فدرال اداره می شود و دارای ۵۰ ایالت است.

ایالات متحده امریکا حدود نه میلیون و ۸۳۵ هزار کیلومتر مربع مساحت دارد و بر اساس آخرین سرشماری انجام شده در سال ۲۰۱۸ بیش از ۳۲۸ میلیون نفر را در خود جای داده است. پایتخت آمریکا واشینگتن، دی.سی. و پرجمعیت‌ترین شهر آن نیویورک است.

این کشور به عنوان به عنوان قطب نوآوری و کارآفرینی شناخته شده است و همین موضوع عامل اصلی رشد فرهنگی و اقتصادی امریکا بوده است.

مهاجرت به امریکا پس از کشف آن توسط اروپایی ها عمدتاً از انگلستان و سایر کشورهای اروپایی و سپس از آمریکای لاتین و آسیا بوده است. بر اساس آمارهای ارائه شده در سال ۲۰۱۵ پنج کشوری که در ده سال گذشته بیشترین مهاجرت را به ایالات متحده داشته اند مکزیک، هند، چین، فیلیپین و کوبا بوده اند.

با توجه به اختلاف بین خیابانهای شلوغ شهر، دشتهای باز، رشته کوه ها، شهرهای ساحلی و شهرهای آرام کشور، تعریف ایالات متحده با یک اصطلاح غیرممکن است.

آب و هوای امریکا

به دلیل تفاوت در عرض جغرافیایی و ویژگی های متنوع جغرافیایی این کشور، آب و هوای ایالات متحده از ساحل به ساحل متفاوت است.

فصول در ایالات متحده عبارتند از:
- زمستان (دسامبر تا فوریه)
- بهار (مارس تا مه)
- تابستان (ژوئن تا آگوست)
- پاییز (سپتامبر تا نوامبر)

در بیشتر مناطق شرقی ایالات متحده آب و هوای مرطوب قاره ای یا نیمه گرمسیری، با چهار فصل مشخص وجود دارد. جنوب شرقی دارای زمستان های معتدل و تابستان های گرم و مرطوب و شمال شرقی و میانه غرب دارای زمستان های بسیار سردتر با بارش مکرر برف و دوره هایی با برف بر روی زمین است.

هاوایی معمولاً شرایط آب و هوایی استوایی را در فصول سرد و مرطوب در ماه های زمستان و فصول خشک در ماه های گرم را تجربه می کند. از طرف دیگر، آلاسکا به دلیل تغییرات قابل توجه دما در دو فصل، شرایط قطبی را با فصل های بسیار مشخص زمستان و تابستان تجربه می کند.

 

اطلاعات فردی خود را ارسال کنید تا با مشاوران ما در آمریکای شمالی (با زبان فارسی) مشاوره داشته باشید.

درخواست مشاوره رایگان

 

 

سیاست و دولت امریکا

پدران بنیانگذار ایالات متحده که قانون اساسی این کشور را ایجاد کردند می خواستند اطمینان حاصل کنند که برای تفکیک قوا، سه شاخه جداگانه و مستقل از یکدیگر برای کشور ایجاد کنند: قوه مقننه که وظیفه اش قانونگذاری است، دولت یا قوه مجریه که قوانین را اجرا می کند و قوه قضاییه که بر حسن اجرای قوانین کشوری نظارت می کند.

دولت ایالات متحده با دو نهاد قانونگذاری، سنا و مجلس نمایندگان، به عنوان دموکراسی نمایندگی شناخته می شود. سنا دارای ۱۰۰ سناتور منتخب است؛ در واقع هر ایالت دو سناتور دارد که یک دوره شش ساله را در اختیار دارند. در حالی که مجلس نمایندگان ۴۳۵ نماینده دارد. تعداد نمایندگان از هر ایالت در مجلس نمایندگان بر اساس جمعیت آن ایالت است. هر نماینده دو سال خدمت می کند و می تواند دوباره انتخاب شود.

قوه مجریه متشکل از رئیس جمهور ایالات متحده، معاون رئیس جمهور و کابینه است. رئیس جمهور می تواند حداکثر برای دو دوره چهار ساله در سمت خود باقی بماند.

شعبه قضایی از سیستم دادگاه تشکیل شده است که شامل دادگاه عالی، دادگاه تجدیدنظر، دادگاه های منطقه ای، دادگاه های ایالتی و دادگاه های محلی.

هر منطقه ای که دولت فدرال به طور مستقیم کنترل نکند، توسط دولت های ایالتی اداره می شود که از دولت فدرال الگو گرفته و از سه شاخه قانونگذاری، اجرایی و قضایی تشکیل شده است.

بر روی پرچم کشور آمریکا ۱۳ خط وجود دارد که نمادی از ۱۳ مستعمره ی اصلی این کشور بوده؛ و پیش از این ۱۳ ستاره در یک دایره گرد هم آمده بودند که البته امروزه تعداد این ستاره ها به ۵۰ رسیده و نمادی از ۵۰ ایالت آمریکا محسوب می شود. ۱۷ نسخه ی متفاوت از طرح اصلی این پرچم در دست است.

ایالات متحده در حال حاضر بزرگ ترین قدرت اقتصادی جهان از لحاظ میزان تولید ناخالص داخلی و دومین قدرت اقتصادی جهان از لحاظ سطح برابری قدرت خرید محسوب می شود. همچنین این کشور سومین کشور پرجمعیت جهان بعد از چین و هندوستان است.

قومیت ها و دین در امریکا

ایالات متحده یکی از سرسخت ترین کشورها در جهان است و تعیین دقیق تجزیه قومیت آن بسیار دشوار است زیرا اکثر آمریکایی ها از نژادهای مختلف قومی هستند.

به عنوان یکی از اقوام باسابقه ترین کشورهای جهان طبیعتاً استقامت گسترده ای از اعتقادات و اعمال مذهبی را به همراه دارد. بسیاری از آمریکایی ها معتقدند که دین نقش بسیار مهمی در زندگی آنها دارد و این در بین کشورهای پیشرفته بی‌نظیر است.

مردم بومی امریکا

از مردم بومی در ایالات متحده آمریکا به عنوان بومی آمریکایی یاد می شود اما به عنوان سرخپوست آمریکایی شناخته می شود. بومیان آمریکا را افرادی می دانند که اجداد آنها قبل از ورود کریستف کلمب در سال ۱۴۹۲ بومی سرزمین های داخل مرزهای مدرن این کشور بوده است.

این افراد قبایل، گروهها و گروه های قومی متمایزی را تشکیل دادند که بسیاری از آنها هنوز زنده نیستند.

زبان و لهجه های امریکا

ایالات متحده زبان رسمی ندارد، اما حدود ۸۰ درصد مردم آن انگلیسی زبان بومی هستند.

استفاده از انگلیسی در ایالات متحده نتیجه استعمار انگلیس در قاره آمریکا است. از زمان ورود اولین مهاجران انگلیسی زبان در اوایل قرن هفدهم، انگلیسی آمریکایی تحت تأثیر زبانهای آفریقای غربی، جمعیت بومیان آمریکا، آلمانی، هلندی، ایرلندی، اسپانیایی و سایر زبانهای ناشی از امواج پی در پی مهاجران به ایالات متحده قرار گرفته است.

طیف گسترده ای از لهجه ها و گویش ها را می توان در سراسر این کشور یافت. در نتیجه، ریشه یابی انگلیسی امریکایی ممکن است برای یک مهاجر دشوار باشد.

آمریکایی ها شکل منحصر به فرد خود را در زبان عامیانه دارند و در نتیجه آشنایی هر چه بیشتر با زبان انگلیسی در انطباق پذیری شما با جامعه موثر تر است.

در مقاله‌های بعدی با جزئیات بیشتری درباره جامعه امریکا صحبت خواهیم کرد.

 

کلید واژه ها: پذیرش دانشگاه آمریکا ویزای دانشجویی امریکا ویزای تحصیلی امریکا درباره آمریکا


نظر شما :