همه آنچه باید درباره آزمون زبان دولینگو (DET) بدانید

۲۰ آبان ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۴ وبلاگ تحصیل در کانادا و آمریکا
در این مقاله به بررسی یکی از آزمون های معتبر آنلاین مهارت سنجی زبان انگلیسی می پردازیم که در حال حاضر در بیش از ۲۰۰۰ مرکز تحصیلی مورد قبول قرار می گیرد.
همه آنچه باید درباره آزمون زبان دولینگو (DET) بدانید

یکی از مراحل آماده سازی برای پذیرش در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا داشتن مدرک مهارت زبان انگلیسی است. برخی از این دانشگاه‌ها و مؤسسات در زمان پذیرش از داوطلب می‌خواهند که میزان تسلط خود بر زبان انگلیسی را با شرکت در آزمون‌هایی مانند آیلتس یا تافل سنجیده و نتایج آزمون را برای آن دانشگاه یا مؤسسه ارسال کند.

در چند وقت اخیر با شیوع ویروس کرونا در سرتاسر جهان و کاهش میزان سفر و تجمعات انسانی مشکلاتی بر سر راه برگزاری اینگونه آزمون‌های سنتی ایجاد شده است و در نتیجه تمایل برای شرکت در آزمون‌های آنلاین نیز افزایش یافته است. در این مقاله به بررسی یکی از آزمون‌های معتبر آنلاین مهارت سنجی زبان انگلیسی می‌پردازیم که در حال حاضر در بیش از ۲۰۰۰ مرکز تحصیلی مورد قبول قرار می‌گیرد.

دولینگو چیست؟

همه آنچه باید درباره آزمون زبان دولینگو (DET) بدانید

دولینگو (Duolingo) پلتفرم آموزش زبان است که توسط شرکت دولینگو طراحی و ساخته شده است و به کاربرانی که به زبان انگلیسی آشنایی دارند این امکان را می‌دهد که زبان‌های اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، ژاپنی، ایتالیایی، کره‌ای، پینی، روسی، هندی، عربی، پرتغالی، ترکی استانبولی، هلندی، لاتین، سوئدی، یونانی، لهستانی و چندین زبان دیگر را بیاموزند.

این نرم افزار محبوب ترین و پردانلود ترین نرم افزار موبایلی آموزش زبان است که بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر دارد. این نرم افزار به دنبال این است که آموزش را برای همگان رایگان، سرگرم کننده و در دسترس قرار دهد. طراحی این نرم افزار به صورت بازی انجام شده است؛ تأثیر این روش آموزشی از نظر علمی به اثبات رسیده است. این شرکت بیش از ۱۴۸ میلیون دلار سرمایه از طریق سرمایه گذاران از جمله CapitalG ، Kleiner Perkins Caufield Byers ، Union Square Ventures ، New Enterprise Associated ، Drive Capital ، General Atlantic ، Ashton Kutcher و Tim Ferriss جمع آوری کرده است.

دولینگو مدتی است که در کنار پلتفرم اصلی خود، زیرساخت لازم برای برگزاری آزمون آنلاین زبان انگلیسی را هم فراهم ساخته است که مدرک آن مورد پذیرش بیش از ۲ هزار دانشگاه است. هزینه آزمون انگلیسی دولینگو ۴۹ دلار آمریکا است که هر فردی با پرداخت این مبلغ ۲ بار می‌تواند در آزمون مورد نظر شرکت کند.

آزمون انگلیسی دولینگو (DET) چیست؟

همه آنچه باید درباره آزمون زبان دولینگو (DET) بدانید

آزمون انگلیسی دولینگو (Duolingo English Test ) یک آزمون مدرن مهارت زبان انگلیسی برای دانشجویان و مؤسسات بین المللی امروز است. این آزمون بصورت آنلاین و در صورت تقاضا در دسترس است. همچنین برای انجام این آزمون نیازی به قرار ملاقات یا مسافرت به مرکز آزمون نیستید و داوطلبان می‌تواند از طریق کامپیوتر و وب کم آزمون را از خانه خود انجام دهتد.

این آزمون با استفاده از فناوری انطباقی رایانه‌ای اجرا می‌شود، به این معنی که سطح دشواری آزمو با هر آزمون دهنده سازگار است. این آزمون همچنین یک مصاحبه ویدئویی و نمونه نوشتاری را ادغام می‌کند، که هنگام ارسال نتایج به همراه نمره مهارت داوطلب، برای مؤسسه مورد نظر ارسال می‌شود.

زمان مورد نیاز برای آزمون انگلیسی دولینگو چقدر است؟

کل آزمون فقط زیر یک ساعت طول می‌کشد. نتایج آزمون ظرف ۴۸ ساعت تأیید می‌شود و می‌توان آنها را با تعداد نامحدودی از مؤسسات به اشتراک گذاشت.

چه مراکزی آزمون انگلیسی دولینگو (DET) را قبول می‌کنند؟

دولینگو با مؤسسات زیادی در سراسر جهان از جمله صدها دانشگاه و مدرسه متوسطه شریک است که آزمون انگلیسی دولینگو را به عنوان بخشی از روند پذیرش خود قبول می‌کنند. برای دیدن لیست کامل مؤسسات پذیرنده و نحوه استفاده آنها از آزمون انگلیسی دولینگو می‌توانید با به اینجا مراجعه کنید.

آزمون انگلیسی دولینگو (DET) چگونه توسط مؤسسات مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

همه آنچه باید درباره آزمون زبان دولینگو (DET) بدانید

مؤسسات پذیرنده نتایج آزمون انگلیسی دولینگو را برای اهداف متفاوتی مورد استفاده قرار می‌دهند. اگر در مورد چگونگی قبولی در آزمون DET سوالی دارید با مؤسسه مورد نظر تماس بگیرید.

دولینگو برای ارائه مدرک به مؤسسات آموزش عالی لینکی را به وبسایت مؤسسه پذیرنده ارائه خواهد داد. برای مشاهده اطلاعات لازم، می تونید لیست مؤسسات پذیرنده را در سایت دولینگو مشاهده کنید.

چگونه می‌توانم نمره آزمون دولینگو را با نمره TOEFL یا IELTS مقایسه کنم؟

همه آنچه باید درباره آزمون زبان دولینگو (DET) بدانید

آزمون DET مهارت انگلیسی را اندازه گیری می‌کند و نمره کل آن از ۱۶۰ امتیاز است که در مقیاس‌های ۵ امتیازی ارائه می‌دهد. نتایج آزمون شامل نمره کلی و همچنین خرده نمرات نوشتار، مکالمه، درک مطلب است.

نمره ۱۰ تا ۵۵:

- توانایی درک کلمات و عبارات خیلی ساده انگلیسی
- داوطلب می‌تواند اطلاعات ساده را درک کند و در زمینه‌های آشنا منظور خود را بیان کند.

نمره ۶۰ تا ۸۵:

- آزمون دهنده می‌تواند نکات اصلی گفتار یا نوشتن راجع به امور معمول مانند کار و مدرسه را درک کند.
- دواطلب می‌تواند تجربیات، آزمون‌ها، نظرات و برنامه‌های خود را با کمی دشواری توصیف کند.

نمره ۹۰ تا ۱۱۵:

- داوطلب می‌تواند اکثر اهداف ارتباطی را حتی در موضوعات ناآشنا تحقق بخشد.
- داوطلب می‌تواند ایده‌های اصلی هر دو نوشتار عینی و انتزاعی را درک کند.
- می‌تواند به راحتی با سخنرانان ماهر تعامل داشته باشد.

نمره ۱۲۰ تا ۱۶۰:

- آزمون دهنده می‌تواند انواع مختلف نوشتاری و گفتاری خود را از جمله برخی شرایط استفاده از زبان تخصصی درک کند.
- داوطلب می‌تواند مفاهیم ضمنی، مجازی، عملی و اصطلاحی زبان انگلیسی را درک کند.
- آزمون دهنده می‌تواند از مهارت زبانی خود به صورت انعطاف پذیر و مؤثر برای بیشتر اهداف اجتماعی، دانشگاهی و شغلی استفاده کند.

هزینه ارسال نتایج آزمون انگلیسی به مؤسسات چقدر است؟

همه آنچه باید درباره آزمون زبان دولینگو (DET) بدانید

این کار هیچ هزینه‌ای برای آزمون دهنده ندارد و ارسال نتایج آزمون به تعداد نامحدودی از مؤسسات رایگان است.

آیا می‌توانم در طول آزمون یادداشت برداری کنم؟

خیر ، اگر هنگام شرکت در آزمون انگلیسی Duolingo چیزی بنویسید یا یادداشت بردارید، نتایج شما تأیید نمی‌شود و از شرکت مجدد در آزمون منع می‌شوید.

بعد از پرداخت هزینه آزمون، تا چه مدت می‌توان در آن شرکت کرد؟

شما از تاریخ خرید اصلی خود ۹۰ روز فرصت دارید تا در آزمون شرکت کنید.

چگونه می‌توانم هزینه آزمون DET را پرداخت کنم؟

شما قبل از شرکت در آزمون باید هزینه آن را پرداخت کنید. در صورتی که دارای کارت‌های اعتباری بین المللی هستید می‌توانید مستقیماً این هزینه را پرداخت کنید در غیر این صورت کلور اپلای می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

در صورت بروز مشکل در هنگام آزمون چگونه می‌توانم هزینه پرداخت شده را استرداد کنم؟

اگر مشکلی در آزمون یا نتایج آزمون وجود داشت، باید با پشتیبانی دولینگو تماس بگیرید. البته باید توجه داشته باشید که در صورت نقض یا عدم رعایت هر یک از قوانین و شرایط آزمون، ممکن است مستحق بازپرداخت وجه نباشید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید به اینجا مراحعه کنید.

چه نوع سوالاتی در آزمون انگلیسی دولینگو وجود دارد؟

بخش آزمون DET شامل یک سری تمرینات صحبت کردن (Speaking)، خواندن (Reading)، نوشتن (Writing) و گوش دادن (Listening) است. این قسمت بارم بندی دارد.

بخش دوم و بارم بندی نشده آزمون شامل یک مصاحبه ویدئویی و نمونه نوشتار است. در هر بخش، داوطلب آزمون می‌تواند به یکی از دو درخواست پیشنهادی پاسخ دهد.

برای تجربه آزمون دولینگو، می‌توانید به اینجا مراجعه و در آزمون شرکت کنید.

هزینه آزمون انگلیسی دولینگو (DET) چقدر است؟

هزینه آزمون انگلیسی دولینگو ۴۹ دلار آمریکا است.

چرا باید در آزمون انگلیسی دولینگو شرکت کنم؟

همه آنچه باید درباره آزمون زبان دولینگو (DET) بدانید

آزمون انگلیسی DETارزیابی راحت تر، در دسترس و مقرون به صرفه مهارت زبان انگلیسی است.

زمانبندی آزمون‌های مهارت سنجی انگلیسی سنتی معمولاً دشوار است، نیاز به مسافرت به یک مرکز آزمون، تجربیات آزمایشی طولانی و استرس زا دارد و هزینه آنها بیش از ۲۰۰ دلار است. آزمون انگلیسی دولینگو را می‌توان در هر زمان و بصورت آنلاین تنها با پرداخت ۴۹ دلار انجام داد. نتایج این آزمون در مدت ۴۸ ساعت در دسترس است و شما می‌توانید نتایج خود را با تعداد نامحدودی از مؤسسات به اشتراک بگذارید.

علاوه بر این ، آزمون انگلیسی DET فرصتی را برای شما فراهم می‌کند تا توانایی انگلیسی خود را از طریق ادغام مصاحبه ویدئویی و نوشتن نمونه در کنار نمره مهارت به نمایش بگذارید.

چگونه می‌توانم برای آزمون انگلیسی دولینگو آماده شوم؟

آزمون DET ارزیابی توانایی زبان در دنیای واقعی است و کاربرد آن در دنیای واقعی را اندازه گیری می‌کند. خود مؤسسه دولینگو هیچ روشی را برای آمادگی در آزمون توصیه نمی‌کند اما بهبود مهارت کلی در صحبت کردن، خواندن، نوشتن و گوش دادن، شما را بهتر برای آزمون آماده می‌کند.

استفاده از کتاب‌های خود آموز برای تقویت گرامر و یادگیری لغات کاربردی بیشتر می‌تواند راه مناسبی برای افزایش موفقیت در این آزمون باشد.

چه مدارک هویتی برای شرکت در آزمون انگلیسی دولینگو پذیرفته می‌شود؟

همه آنچه باید درباره آزمون زبان دولینگو (DET) بدانید

در صورتی که از ایران و به عنوان شهروند ایرانی در این آزمون شرکت می‌کنید باید از پاسپورت معتبر استفاده کنید. در صورتی که شهروند کشورهای دیگری هستید می‌توانید با مراجعه به اینجا فرم‌های قابل قبول هویتی هر کشور را مشاهده کنید.

پاسپورت باید شامل عکس، نام قانونی، کشور و تاریخ تولد باشد. همچنین باید تاریخ انقضا آن به درستی نمایش داده شود.

لطفاً توجه داشته باشید که در هنگام ثبت نام باید نام خود را دقیقاً همانگونه که در پاسپورت نشان داده شده است بنویسید. این ممکن است شامل نام میانی یا نام و نام خانوادگی اضافی شما باشد.

برای شرکت در آزمون انگلیسی دولینگو به چه مواردی نیاز دارم؟

برای شرکت در آزمون انگلیسی DET، به یک کامپیوتر با میکروفون، بلندگو و وب کم نیاز دارید. همچنین به روزترین نسخه یکی از مرورگرهای پشتیبانی شده توسط دولینگو را نیز نصبکنید و توصیه می‌کنیم اینترنت شما حداقل ۲ مگابیت بر ثانیه سرعت دانلود و ۱ مگابیت بر ثانیه شرعت آپلود داشته باشد.

همچنین هنگام شرکت در آزمون باید مدارک هویتی (پاسپورت) واقعی و فیزیکی خود را آماده کنید. برای دریافت نتایج تأیید شده، باید عکس شناسنامه خود را ارائه دهید تا دولینگو بتواند هویت شما را تأیید کند. از کپی و عکس مدارک شناسایی یا گذرنامه خود استفاده نکنید.

هنگام شرکت در آزمون انگلیسی دولینگو چه قوانینی را باید رعایت کنم؟

همه آنچه باید درباره آزمون زبان دولینگو (DET) بدانید

هنگام شرکت در این آزمون باید قوانین زیر را رعایت کنید.

- اطمینان حاصل کنید که در یک اتاق ساکت و دارای نور کافی تنها هستید.
- اطمینان حاصل کنید که گوش‌های شما در طول آزمون قابل مشاهده بوده و به عنوان مثال با مو، کلاه و غیره پوشانده نشده باشد.
- اطمینان حاصل کنید که صورت شما قابل مشاهده بوده و توسط عینک آفتابی یا سایر لوازم جانبی پنهان نشده است.
- از هیچ‌گونه هدفونی استفاده نکنید.
- از هیچ چیز دیگری از جمله دستگاه‌های تلفن همراه، یادداشت‌ها یا کتاب‌های درسی استفاده نکنید.
- با شخص دیگری ارتباط برقرار نکنید.
- از هیچ وسیله نوشتاری یا کاغذی استفاده نکنید.
- به هر دلیلی پنجره آزمون را در مرورگر وب خود ترک نکنید.
- در زمان آزمون از صفحه مانیتور دور نشوید.
- از هیچ روش ورود خودکار اطلاعات و افزونه‌هایی مانند Grammarly استفاده نکنید.
- از هیچ نرم افزار وبکمی استفاده نکنید.

در صورت نقض هر یک از این قوانین، دولینگو این حق را برای خود محفوظ می‌داند که نتایج آزمون شما را باطل کرده و اقدامات شدیدتری را که در این صفحه ذکر شده است انجام دهد.

 

اطلاعات فردی خود را ارسال کنید تا با مشاوران ما در آمریکای شمالی (با زبان فارسی) مشاوره داشته باشید.

درخواست مشاوره رایگان

 

کلید واژه ها: زبان انگلیسی دولینگو آزمون آیلتس آزمون تافل آزمون DET کتابهای تافل کتابهای آیلتس Duolingo کلاس آزمون دولینگو منابع ازمون دولینگو


نظر شما :