تفاوت کالج و دانشگاه در آمریکا چیست؟

بسیاری تصور می‌کنند که کالج به یک مؤسسه خصوصی و دانشگاه به یک موسسه با بودجه دولتی اشاره دارد. حتی ممکن است فکر کنید که دانشگاه دوره‌های آموزشی بهتری نسبت به کالج ارائه می‌دهد. در واقع، تفاوت بین کالج و دانشگاه دشوارتر است از آنچه شما فکر می‌کنید.
تفاوت کالج و دانشگاه در آمریکا چیست؟

هنگام جستجوی کالج‌ها یا دانشگاه‌های آمریکا برای تحصیل در امریکا، یک دانشجوی بین‌ المللی باید تفاوت این اصطلاحات را درک کند. در ایالات متحده، کالج‌ها و دانشگاه‌ها اغلب به جای یکدیگر خطاب می‌شوند. توجه به این نکته مهم است که کالج‌ها و دانشگاه‌ها تفاوت‌های زیادی دارند که می‌تواند در اینکه کدام نوع از آنها برای شما مناسب‌تر باشد تاثیرگذار باشد!

بسیاری از مردم تصور می‌کنند که کالج به یک مؤسسه خصوصی و دانشگاه به یک موسسه آموزشی با بودجه دولتی اشاره دارد. حتی ممکن است افراد فکر کنند که دانشگاه دوره‌های آموزشی بهتری نسبت به کالج ارائه می‌دهد. در واقع، تفاوت بین کالج و دانشگاه دشوارتر است از آنچه شما فکر می‌کنید.

 

کالج چیست؟

کالج یک جامعه و مؤسسه آموزش عالی کوچک‌تر به لحاظ جمعیت نسبت به دانشگاه است که به جای برنامه‌های ۴ ساله که در دانشگاه‌ها ارائه می‌شود، معمولاً برنامه‌های ۲ ساله را ارائه می‌دهد. یعنی به جای آموزش فنی و حرفه‌ای و کامل در یک رشته، آموزش عمومی را ارائه می‌دهد، و گواهینامه‌هایی را که برای برنامه‌های کوتاه مدت ارائه می‌دهد. با این حال، امروزه بسیاری از کالج‌ها مدارک لیسانس را هم ارائه می‌دهند، ولی در واقع کالج‌ها معمولاً برنامه تحصیلات تکمیلی ندارند. اما استثناهایی هم وجود دارد. به طور مثال، کالج ویلیام & مری در ویرجینیا کالج نامیده می‌شود، اما در این کالج مدارک تحصیلات تکمیلی در تجارت، حقوق، آموزش و علوم دریایی را ارائه می‌دهند. کالج سنت جوزف نیز در نیویورک از دیگر کالج‌هایی است که مدارک تحصیلات تکمیلی را در زمینه آموزش، تجارت و موارد دیگر را ارائه می‌دهد. لذا گاهی اوقات، مرز بین کالج و دانشگاه می‌تواند کمی مبهم باشد.

کالج‌ها معمولاً طیف گسترده‌تری از دانش آموزان از جمله دانش آموزان دبیرستان، زبان آموزان بزرگسال، زبان آموزان دوم (افرادی که در حال یادگیری زبانی به غیر از زبان بومی خود هستند) و غیره را تشکیل می‌دهند. در نظر داشته باشید که کالج، دوره دبیرستان یا متوسطه نیست. برنامه‌های کالج و دانشگاه از سال سیزدهم، زمانی که دانش آموز ۱۷ یا ۱۸ ساله یا بیشتر است، آغاز می‌شود.

به عنوان مثال، مدارس زیر فقط چند کالجی هستند که تحصیلات عمومی را در ایالات متحده ارائه می‌دهند: Northampton Community ،Wellesley College و Middlebury College.

البته برخی از کالج‌ها، به عنوان کالج‌های هنرهای آزاد شناخته می‌شوند، به جای اینکه دانشجویان در یک موضوع خاص تخصص داشته باشند، در طیف گسترده‌ای به دانشجویان آموزش می‌دهند و به آنان این امکان را می‌دهد تا علایق خود را کشف کنند و تصمیم بگیرند که چه چیزی را می‌خواهند دنبال کنند.

 

اطلاعات فردی خود را ارسال کنید تا با مشاوران ما در آمریکای شمالی (با زبان فارسی) مشاوره داشته باشید.

درخواست مشاوره رایگان

 

 

دانشگاه چیست؟

دانشگاه مؤسسه‌ای است بزرگ‌تر نسبت به کالج که مدارک کارشناسی و بالاتر از آن (کارشناسی ارشد، دکترا) را در برنامه‌های تحصیلات تکمیلی ارائه می‌دهد. این مؤسسات همچنین ممکن است دارای دانشکده‌های متفاوتی از جمله دانشکده پزشکی یا حقوق و غیره برای دانشجویانی باشند که مایل به ادامه تحصیل در مقاطع حرفه‌ای هستند. برخی از دانشگاه‌ها برنامه‌های ویژه‌ای را ارائه می‌دهند که دانشجویان آنها می‌توانند هم در دوره کوتاه‌تری مدرک کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را دریافت کنند. به طور کلی، در دانشگاه‌ها کلاس‌ها و برنامه‌های متنوع‌تری نسبت به کالج‌ها به دلیل تعداد بیشتری از دانشجویان ثبت نام شده، ارائه می‌شود.

برای درک بهتر، در اینجا چند نمونه از دانشگاه‌های دولتی و خصوصی در ایالات متحده آورده شده است: دانشگاه هاروارد، دانشگاه استنفورد، دانشگاه کیس وسترن رزرو و دانشگاه جان کارول. در ایالات متحده، اکثر دانشگاه‌ها دارای زیرمجموعه‌های کالج در داخل دانشگاه هستند. برخی از نمونه‌ها در برخی دانشگاه‌ها عبارتند از: کالج تجارت، کالج هنر و علوم، کالج الهیات و غیره. تعداد زیادی کالج خصوصی با تعداد جمعیت کمتر. به عنوان مثال، در کالجی در دانشگاه جان کارول ۳۵۵۵ نفر ثبت نام کرده‌اند که شامل دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌باشد. در حالی که میزان ثبت نام دانشجویان در دانشگاه ایالتی کنت حدود ۲۳۱۱۲۲ نفر است، که شامل دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌باشند.

 

 

نکته آموزشی:

در ایالات متحده امریکا، کلمه "مدرسه" یا School به هر مکانی که مردم در حال یادگیری هستند گفته می‌شود. شما می‌توانید یک کالج یا دانشگاه را "مدرسه" بنامید. حتی می‌توانید از کلمه "مدرسه" برای هر دوره، مثل دوره متوسطه یا دبیرستان، دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد و حتی مؤسسات زبان انگلیسی استفاده کنید.

 

 

انتخاب کالج یا دانشگاه مناسب

برای بسیاری از دانشجویان این سوال وجود دارد که آیا دانشگاه از کالج بهتر است و یا بالعکس؟ بسته به نیاز دانشجو، گاهی کالج می‌تواند انتخاب بهتری باشد و گاهی دانشگاه. وقتی نوبت به انتخاب بین کالج یا دانشگاه می‌رسد، باید بررسی کنید که هرکدام چه پیشنهادی ارائه می‌دهد و هزینه هر کدام چه مقدار است. همچنین به ارائه رشته انتخابی و مورد نظر شما و اینکه چند سال طول می‌کشد، بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر دانش آموزی بخواهد در مدرسه‌ای با برنامه‌ها و کلاس‌های متنوع حضور یابد، در این صورت دانشگاه می‌تواند گزینه بهتری باشد. اگر دانشجویی برای کلاس‌های کوچک و ارتباط نزدیک با اساتید ارزش قائل باشد، کالج ممکن است بهترین گزینه باشد. اگر دانشجویی هستید که می‌خواهید لیسانس بگیرید، و نوع و نام مدرسه، مناسب بودن یا نبودن مدرسه، برای شما مهم نیست، به این فکر می‌کنید که کالج یا دانشگاهی را انتخاب کنید که انتظارات شما را برآورده کند.

به طور کلی بزرگترین تفاوت بین این دو اندازه است. این به معنای اندازه فیزیکی دانشگاه نیست. یک کالج معمولاً بر روی یک نوع سطح مدرک متمرکز است. عموماً یک کالج، دو ساله مدرک کاردانی و کالجی دیگر ممکن است چهار ساله مدرک کارشناسی ارائه دهد.

از آنجا که بیشتر آنها روی یک نوع مدرک متمرکز هستند، کالج‌ها معمولاً از کلاس‌های کوچک‌تری برخوردار هستند و مشاوره شخصی را برای دانشجویان فراهم می‌کنند. دانشگاه‌ها معمولاً بیشتر به تدریس در مقطع کارشناسی و بالاتر اختصاص دارند در حالیکه کالج‌ها دوره‌ای تر و موضوع محور هستند، به این معنی که ممکن است موارد کمتری را آموزش دهند و کمتر از دانشگاه‌ها بر تحقیقات عملی تاکید کنند.

 

نسخه انگلیسی این مطلب: ?What’s the difference between College and University

 

بیشتر بخوانید:

کلید واژه ها: رتبه بندی دانشگاه‌های آمریکا انتخاب دانشگاه در آمریکا تفاوت کالج و دانشگاه رنکینگ دانشگاه‌های آمریکا ۲۰۲۰ دانشگاه‌های برتر آمریکا پذیرش دانشگاه آمریکا کالج‌های آمریکا تحصیل در آمریکا درباره آمریکا


نظر شما :