پذیرش دانشجویی کانادا بدون مدرک زبان آیلتس

۰۲ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۷:۰۷ وبلاگ تحصیل در کانادا و آمریکا
اگر به دنبال اطلاعات درباره نحوه تحصیل در کانادا بدون آزمون آیلتس هستید، در این مطلب سعی شده است اطلاعات کاملی در این مورد در اختیار شما قرار داده شود.
پذیرش دانشجویی کانادا بدون مدرک زبان آیلتس

یکی از اصلی ترین و بارزترین مشکلات تحصیل در خارج از کشور، مشکل زبان آن کشوراست. مسلط بودن به زبانی که می‌خواهید در آن تحصیلات خود را ادامه دهید، در موفقیت تحصیلات شما مؤثر است.به عنوان مثال در کانادا مناطقی وجود دارد که صحبت کردن به زبان فرانسه بیشتر از صحبت کردن به انگلیسی است. برعکس، مناطقی از کشور نیز وجود دارد که زبان انگلیسی زبان غالب است. بنابراین، به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا، بسته به منطقه و دانشگاهی که می‌خواهید در آن تحصیل کنید ممکن است نیاز به اثبات مهارت زبان داشته باشید.

در اکثر دانشگاه‌های بین المللی، شرط لازم برای تحصیل، نشان دادن مدرک قبولی در یکی از آزمون‌های زبان مانندTOEFL ، IELTS ، GRE ، GMAT و موارد مشابه است. به طور معمول اگر شما قصد دارید در خارج از کشور تحصیل کنید، باید در یک یا بیشتر از این امتحانات امتیاز بالایی کسب کنید. این امر اغلب باعث می‌شود دانشجویانی که تمایل به کسب نمرات بهتر و اخذ پذیرش در دانشگاه‌های برتر دارند، بار‌ها در این آزمون‌ها شرکت کنند. برای بسیاری از دانشجویان، آزمون آیلتس، برای نشان دادن مهارت انگلیسی خود گزینه‌ای گران قیمت و وقت گیر است.

گرچه تحصیل در خارج از کشور بدون داشتن مدرک حداقل یکی از این آزمون‌ها یک چالش بزرگ است، اما امروزه، دانشجویان می‌توانند بدون کسب حداقل نمره لازم در آزمون بین المللی سیستم تست زبان انگلیسی (IELTS) آیلتس، که معمولاَ برای نشان دادن تسلط و توانایی در زبان انگلیسی با کسب حداقل نمره ۶.۰، درخواست می‌شود، در کانادا تحصیل کند. چرا که بسیاری از دانشگاه‌ها در کانادا وجود دارند که به دانشجویان بین المللی اجازه می‌دهند برای سهولت در ورود، بدون آزمون IELTS در دانشگاه پذیرش شوند. حتی سفارت کانادا هم اکنون به دانشجویان بین المللی برای حضور در کانادا و ادامه تحصیل بدون آزمون آیلتس ویزای تحصیلی کانادا می‌دهد.(البته این امر برای دانشجویان ایرانی کمی سخت تر است!) از این رو، داشتن یا نداشتن مدرک آزمون آیلتس مانعی برای تحصیل در کانادا نیست. شما می‌توانید با انتخاب رشته تحصیلی در دانشگاه‌هایی که آزمون IELTS را اجباری نمی‌دانند، این کار را انجام دهید.

برای ارزیابی مهارت شما در زبان انگلیسی، دانشگاه‌های کانادا اقدامات متفاوتی را اتخاذ می‌کنند. در برخی دانشگاه‌ها شما می‌توانید با تهیه یک توصیه نامه از دانشگاه و یا دانشکده‌های قبلی خود در رابطه با مهارت انگلیسی خود ثبت نام کنید. همچنین معافیت دانشجویان ملیت‌های مختلف در رابطه با آزمون تسلط به زبان انگلیسی وجود دارد. بسیاری از دانشگاه‌های کانادا اشکال مختلف دیگری از اعتبار سنجی مهارت‌های انگلیسی را جدا از آیلتس می‌پذیرند.

 

بیشتر بخوانید:

 

اطلاعات فردی خود را ارسال کنید تا با مشاوران ما در آمریکای شمالی (با زبان فارسی) مشاوره داشته باشید.

درخواست مشاوره رایگان

 

 

معیار‌های جایگزین مهارت انگلیسی برای تحصیل در کانادا بدون IELTS

در بسیاری از دانشگاه‌های کانادا، اگر هر یک از معیار‌های زیر را کسب کرده باشید، واجد شرایط خواهید بود:

  • چهار یا بیشتر از چهار سال در یک مدرسه انگلیسی زبان تحصیل کرده باشید
  • بومی یک کشور انگلیسی زبان باشید
  • برای یک ترم یا یک سال در آموزشگاه‌های زبان در دانشکده و یا دانشگاه شرکت کرده بوده باشید.

 

چندین راه وجود دارد که بدون حضور در آزمون آیلتس، در کانادا به عنوان دانشجو پذیرفته شوید. از جمله:

  • گرفتن گواهینامه مهارت انگلیسی برای کانادا
  • دانشگاه‌هایی را جستجو کنید که به نمره آزمون IELTS احتیاج ندارند.
  • تکمیل دوره آنلاین زبان انگلیسی

 

دریافت گواهی مهارت انگلیسی برای کانادا

گرفتن گواهینامه مهارت انگلیسی برای کانادا برای دانشجویان بین المللی بسیار آسان است. دانشگاه‌های کانادا اکنون دو گزینه را برای دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهند و یکی از آن‌ها ارائه گواهی مهارت انگلیسی است. اگر تحصیلات دانشگاهی قبلی خود را به زبان انگلیسی مطالعه کرده باشید، می‌توانید از محل تحصیلی خود گواهی بخواهید و از آن به عنوان گواهی زبان استفاده کنید. این واقعیت که شما قبلاً با گذراندن تحصیلات کامل به زبان انگلیسی مدرک دانشگاهی گرفته اید، نشان می‌دهد که شما می‌توانید به این زبان تحصیل کنید. از این رو، آن‌ها احساس کردند که امکان کنار گذاشتن شرط امتحان تسلط به زبان انگلیسی مانند آیلتس، امری معقول و منطقی است تا دانشجویان بتوانند برای تحصیلات در کانادا متقاضی شوند. حتی دانشجویانی که در محل تحصیلی آن‌ها در دوره متوسطه زبان انگلیسی بوده است می‌توانند به جای گذراندن مراحل آزمون آیلتس، این گواهی را دریافت کنند.

 

جستجو در دانشگاه هایی که به نمره آزمون IELTS احتیاج ندارند

آزمون آیلتس هرگز مورد نیاز سفارت کانادا برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا نبوده است بلکه این الزام دانشگاه‌ها در کانادا است. اما همه دانشگاه‌های کانادا دانشجویان بین المللی را ملزم به ارائه گواهی آیلتس با نمره مشخص نمی‌کنند. بسیاری از دانشگاه‌ها در کانادا وجود دارند که دانشجویان بین المللی اکنون مجاز به تحصیل بدون نیاز IELTS هستند.

در اینجا لیستی از پنج دانشگاه کانادا وجود دارد که می‌توانید بدون داشتن نمره آزمون IELTS به آنها درخواست دهید.

 

دانشگاه وینیپگ

این موسسه در وینیپگ Winnipeg، مانیتوبا Manitoba واقع شده است و دوره‌های تحصیلی گسترده‌ای را برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد. تقریباً هر دانشجویی می‌تواند دوره‌ای را در حوزه مورد علاقه خود در این دانشگاه پیدا کند. این دانشگاه یکی از بهترین موسسات برای تحصیلات تکمیلی محسوب می‌شود.

 

دانشگاه بروک

یکی از معتبرترین دانشگاه‌ها واقع در ایالت انتاریو، کانادا است و نکته جالب این است که می‌توانید بدون آیلتس در این دانشگاه تحصیل کنید. برای ثبت نام در این دانشگاه، آیلتس لازم نیست با این حال، اگر آن را داشته باشید بهتر است. این موسسه تافل یا دوره فشرده زبان انگلیسی دانشگاه (IELP) را جدا از آیلتس در نظر می‌گیرد. علاوه بر این، اگر شما یک مدرک بین المللی Baccalaureate را دریافت کرده‌اید که در آن زبان انگلیسی روش آموزش بوده است، احتمالاَ پذیرش شما تأیید می‌شود. علاوه بر این، اگر شما تحصیلات خود را برای سه سال گذشته به زبان انگلیسی با نمرات مناسب انجام داده‌اید، می‌توانید آن نمرات را به عنوان جایگزین IELTS نشان دهید.

 

دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه ساسکاچوان یکی از بهترین موسسات و دانشگاه‌های تحقیقاتی کشور کانادا است که در شهر ساسکاتون، استان ساسکاچوان واقع شده است. این دانشگاه اگرچه به عنوان یک کالج کشاورزی شروع به کار کرد، اما گسترش یافته و هم اکنون دوره‌‌های تحصیلی متنوعی را ارائه می‌دهد و گزینه‌ای بسیار جذاب برای دانشجویان است.

با پذیرش دانشجویان بین المللی در این دانشگاه، نیاز به مهارت انگلیسی در این دانشگاه چندان نیاز نیست و می‌توانید بدون آیلتس تحصیل کنید.البته این دانشگاه آزمون CanTEST را نیز می‌پذیرد. CanTest تست انگلیسی کانادایی است که برای محققان و کارآموزان مناطق مختلف جغرافیایی طراحی شده است. اگر هیچ مدرکی درباره مهارت زبان انگلیسی ندارید، دوره آموزش زبان انگلیسی دانشگاه ( English for Academic) گزینه مناسبی برای شما است. پس از اتمام موفقیت آمیز این دوره، می‌توانید تحصیلات خود را ادامه دهید.

 

دانشگاه نیوفاندلند

دانشگاه نیوفاندلند یکی از دانشگاه‌های کانادا است که تقریباً ۱۸۰۰۰ دانشجو دارد و میزان پذیرش ۶۶٪ را دارد. دانشگاه نیوفاندلند به دلیل ارائه دوره‌های عالی در زمینه مدیریت، تجارت، پزشکی و مهندسی بسیار مشهور است. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان بین المللی مایل به ثبت نام در این دانشگاه هستند. اگر علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه بدون آیلتس هستید، نیازی به نگرانی نیست زیرا می‌توانید نمره TOEFL یا CanTEST خود را ارسال کنید. علاوه بر این، شما همچنین می‌توانید در آزمون تسلط به زبان انگلیسی آکادمیک (CAEL) شرکت کنید. همچنین می‌توانید از کلاس‌های انگلیسی دانشگاه به عنوان زبان دوم (ESL) یا دوره زبان انگلیسی (ELP) استفاده کنید.

 

کالج کامبریان

کالج کامبریان به دلیل تمرکز گسترده روی تحقیق و اشتغال بعد از کالج شناخته شده است. بین کالج کامبریان و سایر دانشگاه‌ها در کانادا توافق نامه‌ای وجود دارد که براساس آن دانشجویان بین‌المللی می‌توانند تحصیلات خود را با سایر موسسات آموزشی ادامه دهند. برای اخذ پذیرش در این کالج، IELTS و TOEFL لازم نیست.

 

 

چنانچه علاقمند به تحصیل در کانادا هستید ولی مدرک زبان با نمره مناسب ندارید می‌توانید اطلاعات خود را با ما به اشتراک بگذارید تا بصورت رایگان شما را در انتخاب دانشگاه و رشته مناسب یاری کنیم. برای این منظور یا درخواست خود را در این فرم ارسال کنید یا از طریق اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

 

 

کلید واژه ها: پذیرش از دانشگاه‌های کانادا آماده سازی برای آزمون زبان TOEFL Test IELTS پذیرش کانادا بدون مدرک زبان پذیرش دانشجویی کانادا پذیرش تحصیلی کانادا آزمون


نظر شما :