بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

۱۴ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۸:۴۹ وبلاگ تحصیل در کانادا و آمریکا
بر پایه رتبه بندی جهانی، مونترال در بین ده شهر برتر دانشجویی، نه تنها در کانادا، بلکه در آمریکای شمالی نیز در بالاترین مقام قرار دارد. پنج شهر برتر کانادا برای تحصیل در ادامه آورده شده است.
بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

کانادا، با داشتن حدود ۲۰.۶٪ از جمعیت مهاجرین به دلیل کیفیت آموزشی و شرایط زندگی دانشجویی فراموش نشدنی که به دانشجویان ارائه می‌دهد و همچنین به دلیل زیبایی طبیعی بسیار متفاوت آن، یکی از مشهورترین کشورهای شناخته شده در جهان برای تحصیل است. همه ساله دانشجویان بی‌شماری برای بهره مندی از تجربیات فرهنگی و سیستم آموزشی از دانشگاه‌ها به کانادا مهاجرت می‌کنند. زندگی در یک کشور جدید آسان نیست. تنظیم و سازگاری با مکان جدید می‌تواند واقعاً دلهره آور باشد. با این حال، دانش و اطلاعات کافی در مورد یک مکان جدید می‌تواند کارها را آسان و ساده کند. این مهم است که دانشجویان جدیدالورود از هزینه‌های زندگی و تحصیل در کانادا، شهرهای کانادا که مناسب برای معیشت هستند، و … بدانند. به گونه‌ای که بتوانند تصمیمات شغلی آگاهانه ای بگیرند.

 

بیشتر بخوانید: دانشگاه‌های برتر کانادا در سال ۲۰۲۰

در اینجا شش معیار اصلی برای در نظر گرفتن بهترین شهرها برای دانشجویان ذکر شده است:

امنیت (آمار جنایت)، ثبات سیاسی، توان مالی (فرصت‌های شغلی غنی)، بازار کار (فعالیت‌ها و جمعیت بزرگ دانشجویی خارجی)، مراقبت‌های بهداشتی، محیط فرهنگی و سیستم دانشگاهی، و مکانی عالی برای زندگی پس از فارغ التحصیلی

 

اطلاعات فردی خود را ارسال کنید تا با مشاوران ما در آمریکای شمالی (با زبان فارسی) مشاوره داشته باشید.

درخواست مشاوره رایگان

 

 

۱- امنیت

امنیت همیشه یکی از مهمترین ملاحظات هنگام جستجوی شهری برای زندگی در آن است. کانادا دارای بالاترین نرخ مهاجرت سرانه در سطح جهان است. این کشور هرگز مورد هدف فعالیت‌های تروریستی قرار نگرفته است و میزان جنایات آن در سطح شهرها پایین است. می‌توانید به عنوان یک مهاجر کانادایی انتظار داشته باشید که از یک سبک زندگی آرام برخوردار باشید.

 

۲- ثبات سیاسی

این کشور یازدهمین اقتصاد بزرگ جهان را در اختیار دارد. به عنوان عضو گروه G-7 و سازمان همکاری اقتصادی، یکی از پایدارترین اقتصادهای جهان را دارد. سیستم سیاسی آن دموکراسی پارلمانی است و اقتصاد آن از نزدیک با ایالات متحده مرتبط است.

 

۳- توان مالی

یکی از مهمترین سؤالاتی که احتمالاً می‌خواهید به آن پاسخ دهید این است که آیا زندگی در کانادا مقرون به صرفه است یا خیر. آمارهای وب سایت Numbeo ) Numbeo یک پایگاه داده آنلاین مشترک است که به کاربران امکان می‌دهد اطلاعات مربوط به هزینه زندگی بین کشورها و شهرها را به اشتراک بگذارند و مقایسه کنند.) با مقایسه هزینه‌های زندگی بین کانادا و ایالات متحده نشان می‌دهد که در بیشتر کالاها و خدمات، کانادا ارزان‌تر است. البته شهرهای گران‌قیمت نیز در کانادا وجود دارد. به عنوان مثال، مسکن در ونکوور و تورنتو در مقایسه با دیگر شهرهای کانادا گران است. ولی همچنین باید توجه داشت که متوسط درآمد خانوار نیز در این دو شهر بیشتر است.

 

۴- بازار کار

بازار کار کانادا نسبتاَ مشابه سایر کشورهای توسعه یافته است. اکثر مشاغل را می‌توان در بخش خدمات و همچنین منابع طبیعی و تولید یافت. رشد اقتصادی کانادا بیشتر در ۴ شهر اصلی کلگری، ونکوور، تورنتو و مونترال است. نرخ بیکاری حتی در شهرهای کوچک‌تر هم پایین است. اگر می‌خواهید شغل و حرفه ای پردرآمد داشته باشید، داشتن مهارت‌های بالای در صحبت کردن به زبان انگلیسی ضروری است. توجه داشته باشید که داشتن دانش عالی در مورد زبان فرانسه بسیار مفید است. زیرا دو زبانه انگلیسی و فرانسوی تقاضا زیادی دارند، بسیاری از شرکت‌ها در هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی در کانادا مشغول تجارت هستند.

 

۵- مراقبت‌های بهداشتی

بهداشت و درمان در کانادا از طریق سیستمی به نام Medicare تأمین می‌شود که در بیشتر نقاط استفاده از آن به صورت عمومی تأمین می‌شود. شهروندان کانادایی و ساکنان دائم می‌توانند از بیمه بهداشت همگانی استفاده کنند. پوشش به این معنی است که شما در خدمات مراقبت‌های بهداشتی همگانی، بیمارستان‌ها یا کلینیک‌های پزشکی هزینه خدمات درمانی را پرداخت نمی‌کنید. هنگامی که اشتغال پیدا می‌کنید، می‌توانید از کارفرمای خود نیز پوشش اضافی دریافت کنید. همه مناطق و استان‌ها حتی در شرایطی که ارائه می‌دهید خدمات پزشکی فوریت‌های پزشکی رایگان ارائه می‌دهند. کارت بهداشت دولت را دارید. بسته به وضعیت مهاجرت شما، ممکن است برخی محدودیت‌ها اعمال شود. واقعیت این است که بسیاری از افراد به دلیل سیستم مراقبت‌های بهداشتی عالی کانادا مهاجرت می‌کنند.

 

۶- سیستم‌های تحصیلی

بر اساس مطالعه سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، کانادا یک رهبر جهانی در آموزش است. در این گزارش آمده‌است که کانادا بی‌نظیر است زیرا دانشجویان مهاجر فارغ از پیشینه‌های اقتصادی و اجتماعی بسیار خوب عمل می‌کنند. کانادا همچنین دارای بهترین دانشگاه‌های دولتی و خصوصی می‌باشد. (بیشتر بخوانید: انتخاب دانشگاه مناسب در کانادا) بورس‌های تحصیلی، کمک‌های مالی و دیگر فرصت‌های مالی نیز برای دانشجویان در صورت تحصیل پاره وقت یا تمام وقت و برای افراد دارای وابستگی، معلولیت و یا از خانواده‌های کم درآمد در دسترس است.

 

بیشتر بخوانید:

  

رتبه بندی جهانی بهترین شهرهای کانادا برای دانشجویان خارجی

بر پایه رتبه بندی جهانی، مونترال در بین ده شهر برتر دانشجویی، نه تنها در کانادا، بلکه در آمریکای شمالی نیز در بالاترین مقام قرار دارد. پنج شهر برتر کانادا برای تحصیل در زیر آورده شده است.

 

مونترال Montréal

به عنوان چهارمین شهر برتر دانشجویی در شاخص کیش، (بهترین شهرهای دانشجویی) بزرگترین شهر در استان فرانسوی زبان کبک و دومین شهر بزرگ و در واقع به عنوان پایتخت فرهنگی کانادا شناخته می‌شود است. هر ساله حدود ۳۵۰ هزار دانش آموز و دانشجو برای آموزش با کیفیت و تحصیلات آکادمیک به مونترال می‌روند. چهار دانشگاه مشهور مانند دانشگاه مک گیل که دارای رتبه جهانی ۲۴ است، و همچنین ۷ موسسه اعطای مدرک تحصیلی دیگر و ۱۲ کالج عمومی و حرفه ای (CEGEPs) در مونترال وجود دارد که بالاترین تجمع دانشجویان بعد از متوسطه را در تمام شهرهای بزرگ آمریکای شمالی به این شهر اعطا می‌کنند.

به عنوان یک دانشجو، بی‎گمان هرگز با حضور در نمایش‌های طنز، کارهای تئاتر، موسیقی، رقص و هنرهای تجسمی، که بزرگترین در نوع خود در جهان هستند، ضرر نخواهید کرد. همچنین، جشنواره آتش بازی Montréal، که اغلب به عنوان بهترین و بزرگترین جشنواره آتش بازی در جهان مورد ستایش قرار می‌گیرد را از دست نخواهید داد. مونترال همچنین یک مرکز مهم تجارت و جهانگردی در بخش‌های اقتصادی است.

در بین دانشگاه‌های مونترال، دومین دانشگاه رتبه برتر کانادا در سال جاری، دانشگاه مک گیل (۳۳ ام در رتبه بندی‌های دانشگاه جهانی QS® 2019) است.

در کل، از دید کیفیت عالی زندگی، محیط چند فرهنگی و پرشور و انرژی، سهولت حمل و نقل شهری، دارای حمل و نقل مناسب و در دسترس و مقرون به صرفه است. در مونترال ۲۰۰ مسیر اتوبوس و بیش از ۵۰ ایستگاه مترو وجود دارد. هزینه سفر تنها ۳.۲۵ دلار کانادا است. اتوبوس‌ها بلیط یا کارت Opus را می‌پذیرند. دوچرخه‌های Bixi دانش آموزان و دانشجویلن را قادر می‌سازند تا در این شهر گشت و گذار کنند. از نظر امنیت، هفدهمین شهر امن جهان است. فرصت‌های شغلی زیادی برای دانشجویان وجود دارد، با این حال، زبان می‌تواند برای افرادی که فرانسه بلد نیستند سدی باشد. آنچه در مورد این شهر برجسته است فرهنگ، غذا، قومیت و سرگرمی آن است. هزینه ماهیانه اجاره آپارتمان برای زندگی (۱ اتاق خواب)، ۷۰۰ تا ۱۰۵۰ دلار کانادا است.

 

تورنتو Toronto

مرکز استان انتاریو و بزرگترین شهر کانادا است. تورنتو به عنوان یکی از شهرهای چند فرهنگی جهان شناخته شده است و تقریباً نیمی از جمعیت ۲.۸ میلیون نفری آن از خارج از شهر است. بر همین اساس، این مکان بسیار جالب و متنوع برای زندگی است و ناهمگونی ساکنان آن در فرهنگ و غذاهای شهر منعکس شده است. تورنتو که مرکز بورس اوراق بهادار تورنتو و پنج بانک بزرگ این کشور است، مرکز پیشرو مالی کانادا است. در عین حال به عنوان قطب جهانی برای سرگرمی، رسانه و صنایع خلاق نیز شناخته می‌شود.

تورنتو قطب فرهنگی کانادا است که به دلیل آثار تاریخی، مجموعه موزه‌ها و گالری ها، جشنواره‌های غذا و هنر مشهور است. جشنواره بین المللی فیلم تورنتو یکی از بزرگ‌ترین‌ها در جهان است. این شهر دارای دانشگاه‌های برتر (Uof T) است که یک جذابیت بزرگ برای دانشجویان بین المللی است. در واقع، دانشگاه تورنتو با بالاترین رتبه شرکت کننده در مسابقات رتبه بندی دانشگاه‌ها، دررتبه بیست و هشتم جهان است.

عوامل زیادی وجود دارد که تورنتو را به ۳۴ امین شهر دانشجویی جهان تبدیل می‌کند که برخی از آنها عبارتند از:

 • سهولت حمل و نقل در متروها، خیابانها، و اتوبوس‌ها در داخل شهر. کرایه حمل و نقل ۳ دلار کانادا است. در حالی که هزینه گذر روزانه ۱۱ دلار کانادا است. هزینه عبور مترو ۱۳۳.۷۵ دلار کانادا در ماه است.
 • امنیت تورنتو: در شاخص امنیت دارای رتبه ۸۱ درصد است. در حالی که جرایمی مانند کلاهبرداری در شهر نادر است، باید از کلاهبرداری‌های آنلاین احتیاط کرد.
 • فرصت‌های شغلی این شهر: فرصت‌های شغلی مناسبی را برای دانشجویان فراهم می‌کند.
 • تورنتو نسبت به سایر شهرهای کانادا تعداد بیشتری دانشجو را به خود جذب می‌کند.
 • هزینه ماهیانه اجاره آپارتمان برای زندگی (۱ اتاق خواب)، ۲۰۲۰ دلار کانادا است. سه وعده غذایی ۷۵ دلار کانادا.

 

ونکوور Vancouver

ونکوور یک شهر نسبتاً جوان در سواحل غربی کانادا، از جمله شهرهای گران قیمت کانادا است. با این حال، در رده هفدهم در بین شهرهای دانشجویی جهان قرار دارد. بیش از ده هزار دانشجوی خارجی از بیش از ۸۰ کشور جهان (از جمله ایران، استرالیا، چین، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، کره، مکزیک، هلند، نیوزلند، ویتنام و ایالات متحده آمریکا)، تحصیل در ونکوور را انتخاب می‌کنند. ونکور مقصد مناسبی برای افرادی است که می‌خواهند زندگی شهری عالی را با دسترسی آسان به فضای بیرون از خانه ترکیب کنند. مناظر اطراف ونکوور واقعاً دیدنی و جذاب است، از جنگل‌های سرسبز و دریاچه‌های خیره کننده گرفته تا شکوه و ناهمواری‌های Rockies کانادا.

ونکوور سومین کلان شهر بزرگ کانادا، یکی از متفاوت ترین شهرهای قومی و اخلاقی در جهان است و به طور مداوم در لیست شهرهای قابل پذیرش جهان قرار دارد و به یکی از مشهورترین و پر بازدیدترین شهرهای کانادا تبدیل شده است. این شهر به دلیل داشتن زیبایی طبیعی و محیطی دلپذیر و سرسبز دارای جشنواره بین المللی فیلم ونکوور و یک صحنه موسیقی پر جنب و جوش و متنوع شناخته شده است. همچنین ونکوور به مراکزی برای صنایعی مانند توسعه نرم افزار، بیوتکنولوژی، هوافضا، توسعه بازی‌های ویدئویی، استودیوهای انیمیشن و صنعت تولید فیلم و صنعت پر جنب و جوش تبدیل شده است.

در زیر به برخی از عواملی که ونکوور را به عنوان یکی از بهترین شهرها در کانادا تبدیل کرده است، ذکر شده است.

 • تنوع شهر، اکثر دانشجویان کانادایی اروپایی هستند و مردمی با پیشینه‌ی انگلیسی، ایرلندی و اسکاتلندی بزرگترین گروه قومی را تشکیل می‌دهند.
 • سهولت حمل و نقل سریع: حمل و نقل از طریق قطارهای سریع، اتوبوس‌ها و SeaBus، کشتی مسافری شهر
 • امنیت: امنیت شخصی در سطح شهر بالاست. جنایاتی مانند تیراندازی، شلیک و قتل نادر است.
 • فرصت‌های شغلی این شهر: تعداد زیادی از فرصت‌های شغلی را برای دانشجویان فراهم می‌کند.
 • هزینه ماهیانه اجاره آپارتمان برای زندگی (۱ اتاق خواب)، ۱۹۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار کانادا است. ۳ وعده غذایی ۸۰ دلار.

 

اتاوا Ottawa

به عنوان مرکز سیاسی و فناوری کانادا، با داشتن سطح بالایی از درصد زندگی، تعداد قابل توجهی از دانشجویان بین المللی و همچنین گردشگران و افراد خارجی را به خود جذب می‌کند. مؤسسات آموزش عالی یک رویکرد بین رشته ای را برای پژوهش‌ها ادغام می‌کنند که منجر به اکتشافات و نوآوری‌های مهم و به رسمیت شناختن و جوایز شده است.

اتاوا همچنین دارای تعداد زیادی سفارتخانه و کنسولگری و برخی از بزرگترین شرکتهای فناوری جهان است و یکی از بهترین شهرهای کانادا از نظر توسعه اقتصادی است.

اتاوا اقتصاد خوب توسعه یافته و پایدار دارد. بخش‌های اصلی خدمات عمومی، فناوری پیشرفته (ارتباطات از راه دور، توسعه نرم افزار)، مراقبت‌های بهداشتی، دارایی، مدیریت و فروش است.

در زیر به برخی از عواملی که اتاوا را به عنوان یکی از بهترین شهرها در کانادا تبدیل کرده است، ذکر شده است.

 • تنوع فرهنگی شهر، اتاوا را به یک مرکز جهان وطنی کانادا تبدیل کرده است.
 • حدود ۵۳٪ از مهاجران از آسیا و خاورمیانه و ۱۵٪ از اروپا هستند.
 • با زبان‌هایی مانند ایتالیایی، اسپانیایی، آلمانی، چینی و عربی صحبت می‌شود.
 • سهولت حمل و نقل اتاوا: اتوبوس هایی با مسیرهای ثابت، ترانزیت سریع اتوبوس با ترانزیت بالا و سیستم حمل و نقل ریلی سبک که به عنوان شاتل عمل می‌کند. تمهیدات ویژه‌ای مانند خدمات برای افراد معلول وجود دارد.
 • امنیت: اتاوا یکی از امنترین شهرهای کانادا است. میزان جرم در اتاوا بسیار پایین است.
 • فرصت‌های شغلی: اتاوا دارای بزرگترین پارک فناوری و اشتغال در کانادا است که شغل‌های زیادی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. طبق آمار Statcan، اتاوا شاهد ثابت بودن نرخ اشتغال ۶۴.۶٪ در سال بوده است.
 • پارک فناوری اطلاعات، دانشجویان خاص بین المللی را به ویژه در زمینه علوم رایانه جذب می‌کند، زیرا کانادا برای انجام کار به چنین حرفه‌ای احتیاج دارد.
 • هزینه ماهیانه اجاره آپارتمان برای زندگی (۱ اتاق خواب)، ۱۱۲۰ دلار کانادا است.سه وعده غذایی ۷۰ دلار است.

 

شهر کبک Quebec:

اگر شهرهای زیبا و تاریخی را دوست دارید، نمی‌توانید واقعاً خیلی بهتر از کبک سیتی پیدا کنید. کبک، ارزانترین شهر کانادا برای دانشجویان بین المللی در اوایل قرن هفدهم تأسیس شد. این شهر پایتخت استان و در دارای زبان فرانسه است. کبک به دلیل معماری و احساس اروپایی داشتن در آن شناخته شده است. شهر قدیمی آن، با خیابان‌های کاملاً سنگفرش و اطرافش، در میراث جهانی یونسکو قرار دارد و شهر کبک به طور کلی مملو از علاقمندان تاریخی و معماری است. در حقیقت، ۳۷ سایت تاریخی ملی کانادا در کبک سیتی و اطراف آن وجود دارد.

البته، کبک سیتی فقط یک موزه غول پیکر نیست بلکه یک شهر زنده و در حال تغییر است. از نظر زندگی و به لحاظ فرهنگی، و به ویژه به دلیل داشتن بزرگترین جشنواره کارناوال زمستانی که در طی آن بسیاری از ورزش‌های زمستانی رنگارنگ برگزار می‌شود، و مکانهای موسیقی زنده شناخته شده است.

دانشگاه‌های قابل توجهی در شهر کبک می‌باشند. این شهر همچنین دارای قدیمی ترین مؤسسه آموزشی برای زنان در آمریکای شمالی است. تدریس در دانشگاه‌های کبک سیتی در درجه اول به زبان فرانسه است.

برخی از عواملی که شهر کبک را به یکی از شهرهای دانشجویی مناسب در کانادا تبدیل کرده است، شامل این موارد است:

 • تنوع شهر: کبک دومین شهر بزرگ بعد از مونترال است. ۸۸ درصد دانشجویان به زبان فرانسه صحبت می‌کنند.
 • سهولت حمل و نقل: روزانه ۳۵۰ هزار نفر در این شهر تردد می‌کنند. شهر کبک همچنین دارای مسیری با دوچرخه بیش از ۱۷۰ کیلومتر است. حالت‌های مختلف حمل و نقل در شهر کبک اتومبیل، اتوبوس (۳ دلار کانادا)، تاکسی (۱.۷۰ دلار کانادا در هر ۰.۶ مایل)، دوچرخه، کشتی است.
 • ایمنی: کبک سیتی یک منطقه بسیار امن است. مردم بسیار لیبرال هستند و به سختی می‌توان هر نوع تظاهرات گسترده یا خشونت عمومی را در شهر برگزار کرد.
 • فرصت‌های شغلی: نرخ بیکاری در این شهر پایین‌ترین سطح در بین شهرهای کانادا است. کمبود شغل وجود ندارد و دانشجویان فرصت‌های شغلی زیادی را به دست می‌آورند.
 • هزینه ماهیانه اجاره آپارتمان برای زندگی (۱ اتاق خواب)، ۵۲۵ تا ۷۰۰ دلار و سه وعده غذایی ۶۰ دلار کانادا است.

 

بیشتر بخوانید: مراحل پذیرش دانشجویی کانادا

 

کلید واژه ها: زندگی دانشجویی در کانادا هزینه های زندگی در کانادا هزینه های متوسط ​​زندگی در کانادا هزینه تحصیل در دوره لیسانس در کانادا اقامت دانشجویی در کانادا مسکن دانشجویی در کانادا تحصیل در کانادا انتخاب دانشگاه در کانادا بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل پذیرش دانشجویی کانادا پذیرش تحصیلی کانادا دانشگاه‌های برتر کانادا هزینه تحصیل در کانادا


نظر شما :