شرایط جدید تحصیل در کانادا در سال ۲۰۲۰

دانشجویان خارجی می‌توانند در پاییز امسال از خارج از کشور کانادا در دانشگاه ثبت نام کنند و همچنان پس از عزیمت به کانادا، واجد شرایط دریافت مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی ‌باشند.
شرایط جدید تحصیل در کانادا در سال ۲۰۲۰

دولت کانادا برای حمایت و اطمینان از سلامت دانشجویان خارجی برای آغاز یک دوره تحصیلی جدید دستورالعمل‌ هایی را اتخاذ نموده است. از آنجا که دانشجویان بین‌المللی کمک‌های فرهنگی و اجتماعی بی شماری به کانادا می‌کنند، لذا با توجه به شروع همه‌گیری کرونا و وقفه‌های مسافرتی مرتبط با coronavirus در سراسر جهان، وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا، سیاست‌های موقتی را برای حمایت از دانشجویان خارجی و مؤسسات آموزشی ایجاد کرده‌است.

او گفته است: بیماری همه‌گیر کرونا بر دانشجویان بین‌المللی و مؤسسات و جوامع آموزشی و غیر آموزشی کانادایی که میزبان آنها هستند، تأثیر چشمگیری داشته است. از این روی ما یک سری اقدامات را برای حمایت از آنها اجرا کرده‌‌ ایم.

در واقع این اقدامات، دانشجویان بین‌المللی را به ادامه تحصیل در خارج از کانادا بصورت آنلاین در پاییز سال جاری ترغیب می‌کند و همچنین سهولت انتقال دانشجویان خارجی برای تکمیل تحصیلات به کانادا طی ماه‌های آینده را فراهم می‌کند. لذا دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند می‌توانند بخشی از تحصیلات خود را در کشور خود تکمیل کنند، در حالی که هنوز هم می‌توانند به همان مزایایی دسترسی داشته باشند که مورد نیاز آنها است.

دانشجویان می‌توانند در پاییز سال ۲۰۲۰ از طریق دوره‌های آنلاین در یک مؤسسه آموزشی تعیین‌شده در کانادا یا Designated Learning Institution تحصیل کنند و تا ۵۰ درصد از دوره تحصیلی خود را در حالی که در خارج از کشور کانادا هستند تکمیل کنند و تا پایان سال ۲۰۲۰ که به کانادا وارد شده و دوره خود را تمام کنند.

یکی دیگر از مزایای اصلی این طرح این است که هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان کاهش می‌یابد، زیرا در آغاز تحصیلات خود ناچار به پرداخت هزینه‌های اضافی زندگی نخواهند شد.

 

اطلاعات فردی خود را ارسال کنید تا با مشاوران ما در آمریکای شمالی (با زبان فارسی) مشاوره داشته باشید.

درخواست مشاوره رایگان

 

 

این دستورالعمل جدید جدید دربرگیرنده موارد زیر است:

  • ارائه مجوز تحصیلی اولیه برای متقاضیانی که درخواست کاملی را بصورت آنلاین ارائه داده‌اند
  • اجازه دادن به دانشجویان برای تحصیل آنلاین در خارج از کشور کانادا و دریافت اجازه کار پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا.

البته دریافت اجازه کار پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا مشروط بر این است که دانشجویان درخواست مجوز تحصیل ارائه دهند و حداقل ۵۰٪ از برنامه تحصیلی خود را در سال تکمیل کنند.

  • اجرای یک فرآیند جدید، تأیید دو مرحله‌ای را برای دانشجویانی که نمی‌توانند کلیه اسناد و مدارک مورد نیاز برای درخواست مجوز تحصیلی کامل را ارائه دهند، در دستورکار قرار داده است (مثلاً نیاز بیومتریک یا انگشت نگاری)

  

کانادا برای دانشجویان خارجی جذاب‌تر می‌شود.

کانادا به دلایل زیر ثابت کرده‌است که یکی از جذاب‌ ترین مقاصد جهان برای دانشجویان خارجی در سال‌های اخیر است:

  • کانادا کیفیت بسیار بالایی در آموزش ارائه می‌دهد.
  • دانشجویان می‌توانند در طول و بعد از تحصیل کار کنند.
  • کانادا این فرصت را برای تحصیل و زندگی در محیط‌های انگلیسی و یا فرانسوی فراهم می‌کند. (بیشتر بخوانید: بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل)
  • کانادا کشوری بسیار امن است.
  • کانادا هر ساله از مهاجران، دانشجویان بین‌المللی، کارگران خارجی و بازدیدکنندگان از حدود ۲۰۰ کشور استقبال می‌کند. بیش از ۸۰ مسیر اقامت دائم برای دانشجویان خارجی وجود دارد. در سال ۲۰۱۸، تقریباً ۵۴۰۰۰ دانشجوی بین الملل اقامت دائم کانادا را به دست آوردند.
  • در حال حاضر بیش از ۶۴۰،۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی در کانادا تحصیل می‌کنند و شما هم می‌توانید به آنها بپیوندید!

 

بیشتر بخوانید:

کلید واژه ها: تحصیل در کانادا تحصیل در کانادا 2020 پذیرش از دانشگاه‌های کانادا مراحل گرفتن پذیرش دانشگاه کانادا ثبت نام در دانشگاه کانادا انتخاب دانشگاه در کانادا شرایط تحصیل کانادا 2020 پذیرش تحصیلی کانادا پذیرش دانشجویی کانادا


نظر شما :