انتخاب دانشگاه مناسب در کانادا و آمریکا

۰۲ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۷:۴۶ وبلاگ تحصیل در کانادا و آمریکا
هزاران دانشگاه در جهان وجود دارند که از دانشجویان بین المللی استقبال می‌کنند. زمان انتخاب دانشگاه، زمانی هیجان انگیز است اما با وجود گزینه‌های بسیار پس از دوره متوسطه، می تواند یک روند خسته کننده باشد.
انتخاب دانشگاه مناسب در کانادا و آمریکا

انتخاب دانشگاه مناسب، قدم به قدم

هزاران دانشگاه در جهان وجود دارند که از دانشجویان بین المللی استقبال می‌کنند. زمان انتخاب دانشگاه، زمانی هیجان انگیز است اما با وجود گزینه‌های بسیار پس از دوره متوسطه، می‌تواند یک روند خسته کننده باشد. در حقیقت، بسیاری از دانشجویان در اوایل تحصیل ممکن است به بیش از یک دانشگاه مراجعه کنند و تصمیم نهایی را در مورد اینکه چه دانشگاهی برای نزدیک شدن به تاریخ شروع تحصیلیشان بهتر است، اتخاذ کنند. اگر هنوز هم نمی‌دانید برای چه دانشگاهی و چگونه باید درخواست دهید، با در نظر گرفتن اینکه آیا قصد دارید یک برنامه کوتاه مدت یا بلند مدت را دنبال کنید، شما باید موارد ذیل با به دقت در نظر بگیرید. این به شما کمک می‌کند تا قبل از بررسی آنها توسط یک مشاور بین المللی دانشجویی، برنامه‌های خود را آماده کنید.

 

۱. در مورد گزینه و یا گزینه‌های مورد نظر خود تحقیق کنید.

در مورد انواع گزینه‌های موجود و چگونگی شناسایی مؤسسه‌ای که به بهترین وجه متناسب با نیازهای شما باشد، اطلاعات مناسب را کسب کنید.

اولین قدم برای تحصیل، تحقیق در مورد گزینه‌های شما و پیدا کردن کالج یا دانشگاهی است که به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده کند. شما نباید سعی کنید خود را با مدرسه مطابقت دهید، بلکه دانشگاهی را پیدا کنید که با شما و اولویت‌ها و اهداف بلند مدت شما مطابقت داشته باشد.

 

بیشتر بخوانید:

 

در مورد نحوه آمادگی و ورود به دانشگاه از متخصص پذیرش دانشجویی مشاوره بگیرید.

به یاد داشته باشید که هیچ سیستم رتبه بندی رسمی برای کالج‌ها و دانشگاه‌ها وجود ندارد. بهترین کالج یا دانشگاه، دانشگاهی است که برای شما مناسب است و شرایط شما را از نظر علمی، مالی، شخصی و … را برآورده کند.

حداقل ۱۲ تا ۱۸ ماه قبل از سال تحصیلی که در نظر دارید در یک کالج یا دانشگاه شرکت کنید، باید تحقیقات خود را شروع کنید. با پاسخ دادن به این سوالات اساسی شروع کنید:

  • چرا می‌خواهید در دانشگاه‌های خارج تحصیل کنید؟
  • بهترین جا کجا خواهد بود؟
  • کدام کالج یا دانشگاه نیازهای شما را برآورده می‌کند؟
  • آیا به کمک مالی احتیاج دارید؟
  • زمان ارسال درخواست به دانشگاه و کمک مالی چه مقدار طول می‌کشد؟
  • کجا می‌خواهید زندگی کنید؟

 

سطح تحصیلات خود را (مثلاً لیسانس، کارشناسی ارشد و غیره) انتخاب کنید تا در مورد تحقیق در گزینه‌های خود بیشتر بدانید.

 

 

 

۲. منابع مالی مورد نیاز تحصیلات خود را تأمین کنید.

به منابع مالی نیاز دارید؟ شما می‌توانید با جستجو کردن گزینه‌ها، و یا با در نظر گرفتن لیست فرصت‌های کمک‌های مالی دانشگاه، بودجه مورد نیاز تحصیلی خود را تأمین کنید.

روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید. هزینه زندگی و تحصیل در هر استان متفاوت است. برنامه‌ریزی صحیح در تحصیلات عالی با بازده بالا، در سرمایه‌گذاری شما می‌تواند مقرون به صرفه باشد.

برنامه‌ریزی مالی خود را در اسرع وقت شروع کنید. هر ساله دانشجویان بین المللی مبلغ قابل توجهی از کمک‌های مالی را برای تحصیل دریافت می‌کنند. با این حال، رقابت زیاد است. برنامه‌های کمک‌های مالی معمولاً همراه با برنامه‌های مربوط به پذیرش دانشجو انجام می‌شود.

هنگام مطالعه، ارزیابی مالی شما باید اولین کاری باشد که انجام می‌دهید. مانند هر سرمایه‌گذاری دیگر، باید بهترین اهداف آموزشی و شغلی و آنچه را که می‌خواهید خرج کنید، ارزیابی می‌کنید.

به دنبال فرصت‌های ویژه و کمک‌های مالی باشید.

بیشتر موسسات، طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها را با طیف گسترده‌ای از شهریه و هزینه‌ها ارائه می‌دهند. درباره فرصت‌های ویژه و مقررات کمک‌های مالی که مؤسسات آموزش عالی به دانشجویان بین المللی اعم از بورس‌های تحصیلی، شهریه، هزینه‌های دریافتی می‌دهد، اطلاعاتی را کسب کنید.

همانطور که قبلاً اشاره شد، هزینه زندگی در هر مکان متفاوت است. شما باید بودجه خود و آنچه را که قادر به صرف هزینه‌های تحصیل و زندگی خود هستید، ارزیابی کنید.

 

سطح تحصیلات خود را (کالج، لیسانس، کارشناسی ارشد، کوتاه مدت، زبان انگلیسی) انتخاب کنید تا در مورد تأمین اعتبار گزینه‌های خود بیشتر بدانید.

 

۳. اطمینان حاصل کنید که شما تمام شرایط لازم را دارا هستید.

از قبل برنامه‌ریزی کنید و مدارک و الزامات مربوط به برنامه خود را بدانید.

اکنون به مرحله ۳ رسیده‌اید: برنامه خود را تکمیل کنید. مراجعه به دانشگاه به عنوان دانشجوی بین المللی یک شبه اتفاق نمی‌افتد، بنابراین مطمئن شوید که حداقل مدت زمان و تمرکز لازم را برای شروع برنامه ریزی در نظر بگیرید. به الزامات دوره مدنظر خودذنگاهی بیندازید و ببینید که برای هر یک از مدارک مورد نیاز، کدام را باید تهیه کنید.

در نظر داشته باشید آنچه برای دانشگاه‌های یک استان نیاز دارید ممکن است با آنچه در یک استان دیگر نیاز دارید کاملاً متفاوت باشد.

البته ممکن است شرایط لازم بین استان‌ها متفاوت باشد، به همین دلیل این مرحله باید به صورت دقیق و منظم انجام شود.

با این وجود، برای همه دانشگاه‌ها به احتمال زیاد به مدارک زیر نیاز دارید:

  • گذرنامه به روز شده
  • تسلط صحبت کردن به زبان انگلیسی
  • اثبات نحوه تأمین بودجه تحصیلات خود

 

۴. برای ویزای دانشجویی اقدام کنید.

با شرایط ویزای دانشجویی کانادا آشنا شوید. ممکن است، مجبور باشید مدت زمان زیادی را برای تهیه درخواست خود، درنظر بگیرید.

شما اکنون به مرحله ۴ رسیده‌اید. درخواست ویزای دانشجویی.

سطح اطلاعات خود را انتخاب کنید تا در مورد درخواست ویزای دانشجویی خود بیشتر بدانید.

از آنجا که مصاحبه‌های ویزا کوتاه است، تمام تلاش خود را بکار ببرید، برای توضیح این موضوع که چرا می‌خواهید تحصیل کنید، چگونه می‌خواهید منابع مالی خود را تامین کنید، و با اتمام تحصیلاتتان برنامه‌های بعدی شما چیست؟

بیشتر بخوانید: اخذ ویزای دانشجویی کانادا

 

۵. برای عزیمت خود آماده شوید.

اطلاعات قبل از عزیمت از جمله جمع آوری اسناد برای ورود و انطباق در اداره مهاجرت.

اکنون شما در مرحله آخر رسیده‌اید. آماده سازی برای عزیمت شما آخرین مرحله است.

مؤلفه‌های اصلی در این مرحله آخر شامل موارد زیر است:

ترتیب دادن سفر خود،، جمع آوری مدارک قبل از عزیمت برای ورود، و همچنین گزارش دادن به دانشگاه محل انتخاب و حضور در مراسم شروع سال تحصیلی جدید.

بهتر است وب سایت دانشگاه خود را برای اطلاعات اضافی و تخصصی‌تر قبل از عزیمت بررسی کنید و اطلاعاتی در مورد بیمه درمانی، میانگین دمای محلی در طول سال، گزینه‌های حمل و نقل محلی، مسکن و موارد دیگر داشته باشد.

 

شرکت در در دوره‌های ارزیابی قبل از عزیمت

مراکز مشاوره جهت آماده سازی دانش آموزان بین المللی برای عزیمت، ارزیابی‌هایی قبل از عزیمت را ترتیب می‌دهند. مشاوران و فارغ التحصیلان، اطلاعات و منابعی را ارائه می‌دهند که به شما کمک می‌کند تا برای تجربیات جدید آماده شوید و مهارت‌های خود را برای تطبیق با چالش‌های جدید آماده کنید. مباحث مورد بحث شامل تفاوت‌های فرهنگی، انگیزه، تغییر در محیط خانه شما، سیستم‌های دانشگاهی و انتظارات، مسکن و مقابله در یک محیط جدید فرهنگی است.

 

شرایط جدید تحصیل در کانادا در سال ۲۰۲۰

 

اطلاعات فردی خود را ارسال کنید تا با مشاوران ما در آمریکای شمالی (با زبان فارسی) مشاوره داشته باشید.

درخواست مشاوره رایگان

 

 

کلید واژه ها: انتخاب دانشگاه در کانادا انتخاب دانشگاه در آمریکا پذیرش از دانشگاه‌های کانادا مراحل گرفتن پذیرش دانشگاه کانادا مراحل بعد از پذیرش در دانشگاه کانادا ویزای دانشجویی کانادا ویزای تحصیلی کانادا


نظر شما :