رتبه بندی دانشگاه‌های آمریکا در سال ۲۰۲۰

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۲:۴۳ وبلاگ تحصیل در کانادا و آمریکا
رتبه بندی بیش از ۸۰۰ دانشگاه بر اساس ۱۵ شاخص عملکرد و پاسخ های بیش از ۱۷۰.۰۰۰ دانشجو، توسط روزنامه‌های بین المللی وال استریت ژورنال و نیویورک تایمز، انجام شده است.
رتبه بندی دانشگاه‌های آمریکا در سال ۲۰۲۰

وال استریت ژورنال و نیویورک تایمز، روزنامه‌های بین المللی با محوریت زبان انگلیسی و تجاری است که در شهر نیویورک آمریکا مستقر است و دارای خوانندگان جهانی هستند.

بر اساس گزارش هر دو روزنامه در رتبه بندی کالج و دانشگاه‌ها به دانش آموزان و خانواده‌های آنها، دانشجویان مشتاق به تحصیل در آمریکا می‌توانند اطلاعاتی را که برای کمک به آنها برای انتخاب محل تحصیل نیاز دارند بدست آوردند.

رتبه بندی بیش از ۸۰۰ دانشگاه در آمریکا بر اساس ۱۵ شاخص عملکرد و پاسخ‌های بیش از ۱۷۰،۰۰۰ دانش آموز فعلی دانشگاه از طریق بررسی سالانه دانشجویان، جمع آوری شده است.

در واقع این شیوه به شما کمک می‌کند تا به سوالاتی که بیشتر برای دانشجویان و خانواده‌های آنها مهم است پاسخ دهد. از جمله، چقدر احتمال دارد که فارغ التحصیل شوم، وام‌هایم را پرداخت کنم و شغل خوبی کسب کنم؟ آیا دانشکده یا دانشگاه منابع زیادی برای آموزش درست من دارد؟ آیا در کلاس و یا بعد از کلاس دسترسی لازم به معلمان خود خواهم داشت؟ آیا جامعه دانشگاهی متنوعی وجود دارد؟ و امثالهم.

شما می‌توانید در اینجا خلاصه‌ای از گزارش وال استریت ژورنال و تایمز در رتبه‌بندی دانشگاه‌ها را در سال ۲۰۲۰ مشاهده کنید.

 

1. Massachusetts Institute of Technology (MIT)

2. Stanford University

3. Harvard University

4. California Institute of Technology (Caltech)

5. University of Chicago

6. Princeton University

7. Cornell University

8. University of Pennsylvania

9. Yale University

10. Columbia University 

۱. دانشگاه ام آی تی (Massachusetts Institute of Technology)

انستیتوی فناوری ماساچوست (MIT) بار دیگر به عنوان بهترین دانشگاه در ایالات متحده شناخته شده است.

این دانشگاه ساحل شرقی اکنون برای هشتمین سال متوالی یکی از رکورد دارترین و بهترین در رده بندی دانشگاه‌های جهانی QS قرار دارد. چرا که یک بار دیگر برای چهار مورد از شش شاخصی که برای تهیه این رتبه بندی استفاده می‌شود، ۱۰۰ امتیاز را کسب کرده است.

انستیتوی فناوری ماساچوست (MIT) یک دانشگاه تحقیقاتی مستقل و آموزشی خصوصی است که در شهر کمبریج، ماساچوست مستقر است. در سال ۱۸۶۱ میلادی تأسیس شده است و هدف آن دانش بیشتر و آماده سازی دانش آموزان در زمینه‌های علمی، فناوری و سایر زمینه‌های تحصیلی است که به نفع ملت و جهان امروز خواهد بود.

این دانشگاه دارای ۸۵ برنده جایزه نوبل، ۵۸ برنده مدال ملی علوم، ۲۹ برنده مدال ملی فناوری و نوآوری می‌باشد. کوفی عنان، دبیرکل سابق سازمان ملل از جمله فارغ التحصیلان برجسته آن است.

اکتشافات علمی و پیشرفتهای فناوری معتبر به MIT شامل اولین ترکیب شیمیایی پنی سیلین، توسعه رادارو اختراع حافظه هسته مغناطیسی است که باعث توسعه کامپیوترهای دیجیتال شده و می‌شود.

انستیتوی فناوری ماساچوست (MIT) در حال حاضر در پنج مدرسه مختلف سازماندهی شده است که شامل معماری و برنامه ریزی، مهندسی، علوم انسانی، هنر و علوم اجتماعی، مدیریت و علوم می‌باشد.

 

۲. دانشگاه استنفورد (Stanford University)

Stanford University

استنفورد یک مؤسسه بین المللی است که دانشجویان از ۵۰ ایالت ایالات متحده و بیش از ۹۰ کشور دیگر در آن ثبت نام می‌کنند. این مرکز همچنین یک مکان ورزشی است، با ۹۰۰ دانش آموز ورزشکار فعلی و سابقه ۱۳۷ قهرمانی کشوری.

استنفورد بیش از ۱۶۳۰۰ دانشجو خلاق و موفق از سراسر جهان، ۲.۱۸۰ عضو هیأت علمی و ۱۸۰۰ پژوهشگر فوق دکترا دارد.

تقریباً تمام دانشجویان کارشناسی و ۶۰ درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه زندگی می‌کنند.

استنفورد ۱۹ برنده جایزه نوبل را در دارد و مرتباً در بین سه دانشگاه برتر جهان قرار می‌گیرد.

ورزش در این دانشگاه از محبوبیت بالایی برخوردار است و دانشجویان، اساتید و کارمندان از امکانات تفریحی و برنامه‌های سلامتی پیشرفته برخوردار هستند. دانشجویان استنفورد در ۳۶ رشته گوناگون و ۳۲ ورزش باشگاهی از جمله بیسبال، فوتبال، بسکتبال و اسکواش به رقابت می‌پردازند.

 

۳. دانشگاه هاروارد (Harvard University)

در بین سه دانشگاه برتر ایالات متحده آمریکا هیچ تغییری حاصل نشده است و هاروارد در مقام سوم قرار دارد.

دانشگاه هاروارد از نظر دانشگاهی رتبه اول را دارد و برای درصد بالایی از دانشجویان بین المللی عملکرد بسیار مطلوبی دارد، به طوری که در بین ۲۲۰ دانشگاه در سراسر جهان نمره بالاتری کسب می‌کند.

هاروارد دارای یک پردیس بزرگ و مسکونی در کمبریج، ماساچوست است و در طیف گسترده‌ای از زمینه‌ها از جمله قانون، تجارت و پزشکی بسیار مورد استقبال دانشجویان بین المللی زیادی از سراسر جهان است.

 

۴. دانشگاه کلتک (California Institute of Technology)

California Institute of Technology (Caltech)

مؤسسه فناوری کالیفرنیا همچنان چهارمین دانشگاه برتر ایالات متحده است. مؤسسه فناوری کالیفرنیا به عنوان یک دانشگاه برتر فناوری شناخته شده و در شهر پاسادنا، کالیفرنیا واقع شده است.

مؤسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech) یک مؤسسه تحقیق و آموزش علمی و مهندسی مشهور در جهان است، و مهمولاً دانشجویان آن به دنبال پاسخ به سوالات پیچیده، کشف دانش جدید، نوآوری و مواردی از این قبیل هستند.

این دانشگاه شامل شش بخش دانشکده‌ای با تأکید جدی در تدریس و تحقیق در علم و فناوری است. همچنین شامل آزمایشگاه پیشرانه جت (متعلق به ناسا)، آزمایشگاه زلزله شناسی Caltech و شبکه بین المللی رصدخانه است.

روند پذیرش رقابتی شدید دانشگاه باعث شده است که فقط تعداد کمی از افراد با استعداد پذیرفته می‌شوند. به فارغ التحصیلان و دانشکده Caltech تا کنون ۳۵ جایزه نوبل، یک مدال فیلدز، شش جایزه تورینگ و ۷۱ مدال ملی علوم یا فناوری ایالات متحده اعطا شده است.

 

۵. دانشگاه شیکاگو (University of Chicago )‌‌‌‌‌‌‌

University of Chicago

دانشگاه شیکاگو که در سال ۱۸۵۶ تأسیس شده است، یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که در مرکز شهری شیکاگو، سومین شهر پرجمعیت ایالات متحده مستقر است.

دانشگاه شیکاگو یکی از دانشگاه‌های برتر آمریکا است و ده رتبه برتر در رده بندی‌های مختلف ملی و بین المللی را در اختیار دارد.

فراتر از هنر و علوم، شیکاگو از مدارس حرفه‌ای خود، از جمله دانشکده پزشکی Pritzker و مدرسه مطالعات سیاست‌های عمومی هریس، شهرت درخشانی دارد. فارغ التحصیلان دانشگاه شیکاگو مسئول توسعه بسیاری از رشته‌های دانشگاهی مانند جامعه شناسی، اقتصاد، حقوق و نقد ادبی هستند.

 

۶. دانشگاه پرینستون (Princeton University)

Princeton University

پرینستون یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه‌های ایالات متحده است. در سال ۱۷۴۶ تأسیس شده است

پرینستون به دلیل فضای سبز دیدنی پردیس خود و به دلیل شکوه معماری برخی از بناهای دیدنی آن، مانند کتابخانه لوئیس آنکه توسط فرانک گری طراحی شده است، مشهور است.

کالج دانشجویی این دانشگاه نسبتاً اندک است، و در کل کمتر از ۱۰،۰۰۰ ثبت نام کرده‌اند و دانشجویان بین المللی ۱۲ درصد دانشجویان را تشکیل می‌دهند.

پرینستون یکی از مهمترین دانشگاه‌های تحقیقاتی جهان است. پرینستون امروزه تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته‌های علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی و مهندسی و همچنین ارائه چندین مدرک حرفه‌ای ارائه می‌دهد.

به تعدادی از فارغ التحصیلان و اعضای هیئت علمی جوایز نوبل داده شده است و دانشگاه به طور مداوم در بین ده برتر جهان قرار دارد. تعداد پذیرش‌ها نسبتاً زیاد است و با ترکیبی از کمک‌های مالی و مشاغل دانشگاهی، تعداد کمی از دانشجویان با بدهی فارغ التحصیل می‌شوند.

 

۷. دانشگاه کرنل (Cornell University)

Cornell University

دانشگاه کرنل که در سال ۱۸۶۵ تأسیس شد، یک دانشگاه خصوصی است که هدف آن کشف، حفظ و انتشار دانش است.

دانشگاه کرنل برای سومین سال متوالی در رتبه چهاردهم در سطح جهانی قرار دارد.

این دانشگاه همچنین دارای دانشکده علوم پزشکی در شهر نیویورک، و همچنین مکانی در شهر رم (پایتخت ایتالیا) است که دانشجویان در آن هنر، معماری و شهرسازی را مطالعه می‌کنند. مرکزی برای دانش آموزان برای به دست آوردن تجربه کار در واشنگتن دی سی و کالج پزشکی در آموزش و پرورش شهر در دوحه، قطر.

دانشگاه کرنل تعداد ۴۵ نفر از برندگان جایزه نوبل را در بین اعضای هیئت علمی و فارغ التحصیلان خود دارد.

 

۸. دانشگاه پنسیلوانیا (University of Pennsylvania)

University of Pennsylvania

دانشگاه پنسیلوانیا یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که در شهر فیلادلفیا واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۷۴۰ توسط بنیامین فرانکلین، یکی از بنیانگذاران ایالات متحده، که مشتاق ایجاد مدرسه برای آموزش نسل‌های آینده بود، تأسیس شد.

این دانشگاه تمرکز جدی روی یادگیری و تحقیق بین رشته‌ها دارد، و برنامه یی در رشته‌های منحصر به فرد دانشگاهی را ارائه می‌دهد. این بدان معنی است که رقابت برای تحصیل خصوصاً در مقطع کارشناسی شدید است. به طور غیرمعمول برای یک دانشگاه، بیش از نیمی (۵۴ درصد) از کل دانشجویان را دانشجویان دختر تشکیل می‌دهند.

این دانشگاه همچنین ورزش و تفریح را بسیار جدی می‌گیرد و دانشجویان آن در رشته هاکی روی یخ، دو و میدانی شرکت می‌کنند و به انواع باشگاه‌های ورزشی رقابتی، آموزشی و تفریحی می‌پردازند.

 

۹. دانشگاه ییل (Yale University)

Yale University

دانشگاه ییل یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است. ییل در سال ۱۷۰۱ تأسیس شد و آن را به سومین مؤسسه آموزش عالی در ایالات متحده تبدیل کرد.

پردیس مرکزی دانشگاه ییل شامل ساختمان‌هایی از اواسط قرن ۱۸ است. این دانشگاه دارای ۱۴ دانشکده است: کالج اصلی کارشناسی، دانشکده هنر و علوم تحصیلات تکمیلی ییل و ۱۲ دانشکده حرفه‌ای.

دانش آموختگان از یک برنامه درسی هنرهای لیبرال پیروی می‌کنند که به شما امکان می‌دهد قبل از تصمیم گیری در رشته اصلی، در رشته‌ها فکر کنید و یاد بگیرید. شاید برجسته‌ترین ویژگی آن، دانشجویان کارشناسی ارشد ییل در یک سیستم اجتماعی دانشکده‌های مسکونی ساماندهی شوند، که به آنها امکان می‌دهد در حالی که هنوز از منابع فرهنگی و علمی دانشگاه بزرگ بهره می‌برند، انسجام و صمیمیت یک مدرسه کوچک را تجربه کنند.

علاوه بر این، مجموعه‌هایی از امکانات ورزشی با کیفیت بالا، زمین گلف و مراکز تنیس، چوگان، قایقرانی، هاکی روی یخ و موارد دیگر و همچنین ورزش‌های رقابتی را نیز با بیش از ۳۰ تیم مردان و بانوان پیدا خواهید کرد.

 

۱۰. دانشگاه کلمبیا (Columbia University)

Columbia University

دانشگاه کلمبیا که در سال ۱۷۵۴ تأسیس شده است، یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در منهتن شهر نیویورک است.

دانشگاه کلمبیا با میزان پذیرش ۵.۸ درصد در مقطع کارشناسی، در حال حاضر سومین کالج انتخابی ایالات متحده پس از هاروارد است.

طی سالهای متمادی دانشگاه کلمبیا فارغ التحصیلان برجسته بسیاری از برندگان اسکار و برندگان جایزه نوبل گرفته تا داوران دیوان عالی کشور داشته است. همچنین جایزه پولیتزر که بسیار برجسته است، یک جایزه سالانه برای دستاوردهای روزنامه نگاری، ادبیات و ترکیب موسیقی است را به دست آورده است.

این دانشگاه دارای ۲۰ دانشکده، از جمله کارشناسی مانند کالج کلمبیا، دانشکده مهندسی و علوم کاربردی بنیاد فو، دانشکده مطالعات عمومی و همچنین مدارس تحصیلات تکمیلی مانند دانشکده حقوق کلمبیا، دانشکده پزشکان و جراحان کلمبیا است.

تعداد اعضای هیئت علمی آن حدود ۲۸۰۰۰ نفر است و عمدتاً از دانشجویان تحصیلات تکمیلی است و تقریباً ۸،۵۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد دارد.

 

اطلاعات فردی خود را ارسال کنید تا با مشاوران ما در آمریکای شمالی (با زبان فارسی) مشاوره داشته باشید.

درخواست مشاوره رایگان

 

 

کلید واژه ها: رتبه بندی دانشگاه‌های آمریکا رنکینگ دانشگاه‌های آمریکا ۲۰۲۰ رتبه بندی تایمز رتبه‌بندی دانشگاه‌ها دانشگاه‌های برتر آمریکا انتخاب دانشگاه در آمریکا پذیرش دانشگاه آمریکا کالج‌های آمریکا تحصیل در آمریکا درباره آمریکا


نظر شما :