صفر تا صد اپلای آمریکا

۲۵ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۵۱ وبلاگ تحصیل در کانادا و آمریکا
چگونه برای آمریکا اپلای کنیم؟ همه آنچه برای اپلای در دانشگاه های امریکا باید بدانید!
صفر تا صد اپلای آمریکا

اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های امریکا و مهاجرت به این کشور رویای بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان سراسر دنیا است. متقاضیان با دریافت ویزای تحصیل در آمریکا می‌تواند در تمام  مقاطع مختلف تحصیل کند و آینده شغلی خود را تضمین کند. آمریکا دارای بیش از ۵۰۰۰ کالج و دانشگاه است که می‌تواند شانس دریافت پذیرش برای متقاضیان را افزایش دهد. آمریکا یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی دنیا را در اختیار دارد؛ کالج‌ها و دانشگاه‌های امریکا همواره در رتبه بندی‌های بین المللی بهترین رتبه‌ها را از آن خود می‌کنند و مدارک تحصیلی که از دانشگاه‌های کشور آمریکا صادر می‌شوند در کل دنیا مورد تایید هستند.

در این مقاله قصد داریم صفر تا صد اخذ اپلای در دانشگاه‌های آمریکا را با هم مرور کنیم؛ پس در ادامه با کلوراپلای همراه باشید.

 

مراحل آزادسازی مدارک تحصیلی برای اپلای 

دانشجویانی که به دنبال اخذ پذیرش تحصیلی و ادامه تحصیلی در مقاطع بالاتر در خارج از کشور هستند باید برای آزادسازی مدارک تحصیلی خود فرایندهایی را طی کنند تا بتوانند مدارک مورد نیاز خود را برای ارسال به دانشگاه جدید آزاد کنند.

تحصیل در ظرفیت روزانه دانشگاه‌های دولتی ایران عملا هزینه تحصیل را برای دانشجویان رایگان می‌کند. با این حال به همین سبب دانشجویان فوق به صورت خودکار متعهد می‌شوند که در برابر این تحصیل رایگان مدتی را به کشور خود خدمت کنند.

پس از پایان مدت تحصیل دانشجویان برای آزادسازی مدرک خود باید این مدت خدمت را طی کنند یا مبلغی را بابت مدت تحصیل به دانشگاه پرداخت کنند و یا از طریق ثبت نام در یک موسسه کاریابی و عدم پیدا کردن کار در یک مدت مشخص، فرصت آزادسازی مدرک در اختیار دانشجو قرار می‌گیرد.

دانشجویان برای انجام فرایند‌های مربوط به آزادسازی مدارک ملزم هستند در سامانه سجاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به آدرس portal.saorg.ir مراجعه کرده و با ساخت یک حساب کابری در آن مطابق دستور العمل‌های موجود فرم لغو تعهد آموزش رایگان را پر کنند.

این موضوع در مقاله " مراحل آزادسازی مدارک تحصیلی برای پذیرش خارج از کشور" به طور کامل شرح داده شده است.

 

US Visa Types

انواع ویزای تحصیل در آمریکا

مراحل اپلای و اخد پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های معتبر امریکایی برای بسیاری از دانشجویان سوالات زیادی به همراه داشته است که بخش مهمی از این سوالات مربوط به چگونگی اخد ویزای تحصیلی امریکا است. به طور کلی به محض اینکه فرم رسمی I-20 را که نشان دهنده پذیرش تحصیلی در موسسه مورد نظر است دریافت کردید می‌توانید برای اخذ ویزا اقدام کنید.

برای تحصیل در ایالات متحده باید ویزای دانشجویی داشته باشید. دوره تحصیل شما و نوع مدرسه‌ای که قصد حضور در آن را دارید مشخص می‌کند که شما به ویزای F و یا ویزای M احتیاج دارید. در نظر داشته باشید که دانشجویان نمی‌توانند با برنامه لغو ویزا یا ویزای توریستی به امریکا سفر کنند.

ویزای J1  نیز به ویزای فرصت مطالعاتی مشهور است، برای متقاضیانی می‌باشد که برای تحقیق و یا تدریس در دانشگاه‌ها وارد آمریکا می‌شوند. مدت اعتبار ویزای J1 براساس طول مدت دوره در آمریکا متغیر است اما طبق قانون آمریکا فرد متقاضی باید بعد از دو سال کشور آمریکا را ترک کند و دوباره برای ورود به کشور آمریکا دوباره اقدام کند.

 

بیشتر بخوانید:

 

مصاحبه سفارت امریکا برای ویزای دانشجویی

یکی از نگرانی‌های دانشجویان ایرانی مصاحبه‌ای است که باید در سفارت یا کنسولگری‌های امریکا در کشورهای ثالث انجام شود؛ چرا که برخی دانشجویان با وجود تمام هزینه هایی که انجام می‌دهند در این مرحله با سدی به نام افیسر سفارت مواجه شده و شانس کسب ویزا را از دست می‌دهند. البته در نظر داشته باشید که بعد از ریاست جمهوری بایدن، بر اساس تجربیات اخیر دانشجویان، شرایط و میزان قبولی درخواست‌های ویزای دانشجویی ایرانیان نسبت به دوره ترامپ به مراتب بهتر شده است.

مامورین سفارت‌ها یا کنسولگری‌های امریکا در سرتاسر جهان یک سری سوالات را برای صدور ویزای دانشجویی از متقاضی می‌پرسند که شما می‌توانید برای آگاهی از آنها به مقاله " سوالات مصاحبه سفارت امریکا برای ویزای دانشجویی" مراجعه کنید.

 

آزمون‌های استاندارد بین المللی

نمره مناسب در آزمون‌های استاندارد بین المللی

دانشگاه‌های امریکایی معمولا در زمان اپلای مدارکی را برای ارزیابی سطح علمی متقاضی لازم دارند. شرکت در آزمون‌های استاندارد بین المللی همانند آزمون GRE یکی از اقداماتی است که در زمان اپلای مورد نیاز است. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه‌های امریکا را دارند باید مهارت‌های زبان و ریاضیات خود را نیز نشان دهند. به همین دلیل موسسه ETS با برگزاری آزمونی به نام GRE که از ابتدای کلمات Graduate Records Examination پدید آمده است این امکان را برای تمام دانشجویان فراهم کرده است.

آزمون GRE در دو نوع جنرال (General) و سابجکت (Subject) برگزار می‌شود که آزمون جنرال همانطور که از نام آن پیداست یک آزمون عمومی تر و برای سنجش مهارت زبان انگلیسی داوطلب و توانایی‌های وی در ریاضیات است.

همچنین رشته‌های مدیریت همواره یکی از پرطرفدارترین رشته‌های دانشگاهی برای تحصیلات تکمیلی بوده اند. نیاز بازار کار به فارغ التحصیلان این رشته‌ها سبب شده است که بخش عمده ای از دانشجویان حتی دانشجویان رشته‌های STEM به دنبال این باشند که تحصیلات تکمیلی خود را در یکی از این رشته‌ها دنبال کنند.

دانشجویانی که به دنبال اپلای در چنین رشته هایی هستند باید با شرکت در آزمون GMAT که کارکردی شبیه آزمون GRE دارد میزان مهارت خود را مورد سنجش قرار دهند. آزمون GMAT دانش داوطلبان را در زمینه ریاضیات، جبر، هندسه، تجزیه و تحلیل داده‌ها و دستور زبان انگلیسی مورد سنجش قرار می‌دهد. به علاوه این آزمون توانایی شما را در تجزیه و تحلیل و ارزیابی مطالب نوشتاری، تفکر انتقادی و حل مشکلات اندازه گیری می‌کند. GMAT قبل از هر چیز آزمونی برای سنجش مهارتهای تفکر انتقادی شماست. دانستن چگونگی استدلال و تجزیه و تحلیل اطلاعات کلیدی برای کسب نمره عالی GMAT لازم است.

متقاضیان در کنار شرکت در این آزمون‌ها باید میزان مهارت زبان انگلیسی خود را نیز به دانشگاه مقصد نشان دهند؛ به همین منظور لازم است که با شرکت در آزمون‌های استانداردی مانند تافل و آیلتس و اخذ نمره آن اقدام مهمی در فرایند اپلای خود انجام دهند. شما می‌توانید با دانلود نمونه سوالات آزمون آیلتس (IELTS) تا حد زیادی با سبک این آزمون آشنا شوید.

به علاوه ظرف دو سال اخیر به گسترش همه گیری کرونا و همچنین گسترش استفاده از اینترنت آزمون‌های دیگری نیز به این دو آزمون اضافه شدند؛ موسسه دولینگو آزمونی به نام DET را راه اندازی کرده است که اکنون مورد پذیرش بسیاری از موسسات آموزشی جهان و امریکا قرار دارد. اضافه بر این شرکت ETS به عنوان متولی برگزاری تافل از نسخه جدید این آزمون که هزینه آن تقریباً نیمی از هزینه TOEFL معمولی است رونمایی کرد؛ این آزمون جدید،  TOEFL Essentials نامیده می‌شود، در حالی که نسخه قدیمی TOEFL iBT نامیده می‌شود.

 

US Universities

بهترین دانشگاه‌های آمریکا

شاید اولین سوالی که برای شما ایجاد شود این است که بهترین دانشگاه آمریکا برای ادامه تحصیل کدام است. همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، امریکا دارای دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی زیادی است که اکثر آنها در رتبه بندی‌های بین المللی در جایگاه بسیار خوبی قرار دارند. اکثر دانشگاه‌های ایالات متحده از لحاظ امکانات، سطح علمی و دیگر پارامترهای مربوط به سنجش دانشگاه‌ها از وضعیت بسیار خوبی در سطح دنیا برخوردار است.

رتبه بندی‌ دانشگاه‌ها معمولا توسط موسسات مختلف و با در نظر گرفتن المان هایی نظیر محیط آموزشی، اهمیت به تحقیقات شامل حجم، درآمد و شهرت آن دانشگاه در این حوزه، رفرنس‌های علمی به دانشگاه که نشان دهنده نفوذ تحقیقاتی و علمی آن است، چشم انداز بین المللی و مواردی نظیر اینها انجام می‌شود. ۱۸۱ دانشگاه و کالج ایالات متحده در بین بهترین دانشگاه‌های جهان وجود دارد و بنابراین هر کجا بخواهید در ایالات متحده تحصیل کنید، یک دانشگاه برتر دور نخواهد بود. تقریباً تمام ایالت‌ها و حدود ۱۳۰ شهر در بهترین لیست دانشگاه‌های ایالات متحده حضور دارند.

 

رتبه

نام دانشگاه یا موسسه

ایالت

1

Harvard University

ماساچوست

2

Massachusetts Institute of Technology

ماساچوست

3

Yale University

کانتیکات

4

Stanford University

کالیفرنیا

5

Brown University

راد آیلند

6

Duke University

کارولینای شمالی

7

California Institute of Technology

کالیفرنیا

8

Princeton University

نیوجرسی

9

Cornell University

نیویورک

10

Northwestern University

ایلینویز

11

Johns Hopkins University

مریلند

12

Dartmouth College

نیوهمپشایر

13

University of Pennsylvania

پنسیلوانیا

14

The University of Chicago

ایلینویز

15

Columbia University

نیویورک

16

Rice University

تگزاس

17

Vanderbilt University

تنسی

18

Washington University in St Louis

میزوری

19

University of Southern California

کالیفرنیا

20

Carnegie Mellon University

پنسیلوانیا

21

Amherst College

ماساچوست

22

Williams College

ماساچوست

23

University of Michigan-Ann Arbor

میشیگان

24

Emory University

جورجیا

25

Pomona College

کالیفرنیا

 

ایالت کالیفرنیا با داشتن ۱۵ موسسه، نیویورک با ۱۳ دانشگاه، تگزاس  با ۱۲ دانشگاه و ماساچوست  با ۱۰ دانشگاه دارای بیشترین نماینده در میان بهترین دانشگاه‌های ایالات متحده هستند. رتبه بندی دانشگاه‌های امریکا در سال 2021 از این قسمت قابل دسترسی است.

 

ارزشیابی مدرک دانشگاه‌های آمریکا در ایران

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان مسئول اصلی آموزش عالی کشورمان مرتبا به پایش، امتیاز دهی و رتبه بندی دانشگاه‌های آمریکا و سایر کشورها می‌پردازد. یکی از دغدغه دانشجویانی که به قصد ادامه تحصیل به خارج از کشور می‌روند این است که مدرک دانشگاه مقصد از نظر علمی مورد تایید وزارت علوم ایران نیز باشد چرا که در صورت بازگشت به کشور بتوانند با مدرک فوق مشغول به کار شوند.

هر یک از مؤسسات و شعب آنان در کشورهای مختلف، بر اساس ویژگی‌های عمومی، آموزشی، پژوهشی و فناوری، اداری ـ مالی و رفاهی، بررسی و با تصویب شورای ارزشیابی مدارک تحصیلی، به یکی از گروه‌های زیر سطح بندی می‌شوند و به نحو مقتضی از طریق اداره کل اطلاع‌رسانی می‏‌گردد.

 •     گروه الف: مؤسسات ممتاز؛
 •     گروه ب:  مؤسسات خوب؛
 •     گروه ج:  مؤسسات متوسط؛
 •     گروه د:  مؤسسات ضعیف؛
 •     گروه ه‌ :  مؤسسات غیر قابل قبول؛

برای آگاهی از اسامی دانشگاه های امریکایی مورد تایید وزارت علوم به اینجا مراجعه کنید.

 

شهریه تحصیل در دانشگاه‌های امریکا

اغلب دانشجویان ایرانی نگران این هستند که هزینه تحصیل در دانشگاه انتخابی آنها چقدر است. شهریه در دانشگاه‌ها و رشته‌ها متفاوت است اما راه‌هایی همچون گرفتن انواع بورسیه، فاند یا سایر کمک‌های مالی و همچنین انجام شغل دانشجویی برای کسب درآمد می‌تواند تا حد زیادی نگرانی شما را بابت این موضوع برطرف کند.

ایالات متحده در حالی که محبوب ترین مقصد جهان برای دانشجویان بین‌المللی است، در عین حال یکی از گران‌ترین گزینه‌ها نیز هست. گرچه هزینه‌های اصلی تحصیل در ایالات متحده که اغلب شامل یک رشته اعداد پنج رقمی است ممکن است دلهره‌آور باشد اما بهتر است که قبل از تصمیم گیری همه حقایق مربوط به هزینه‌ها و گزینه‌های مربوط به کمک‌ هزینه‌ها یا بورسیه‌های تحصیلی را بررسی کنید.

به صورت خلاصه هزینه‌های تحصیلی در انواع مختلف دانشگاه‌های امریکا به شرح زیر است:

 • 17930 دلار (کالج عمومی)
 • 25890 دلار (دانشجویان ایالتی در کالج دولتی چهار ساله)
 • 41950 دلار (دانشجویان خارجی در یک کالج دولتی چهار ساله)
 • 52500 دلار (کالج خصوصی غیرانتفاعی چهار ساله)

با این حال برای آگاهی بیشتر از میزان هزینه‌های شهریه تحصیلی در دانشگاه‌های امریکا می‌توانید به مقاله " شهریه دانشگاه‌های آمریکا چقدر است؟ + دانلود لیست شهریه دانشگاه ها" مراجعه کنید.

 

بهترین شهرهای آمریکا برای تحصیل

بهترین شهرهای امریکا برای تحصیل

امریکا یکی از کشور هایی است که بیشترین تعداد ورودی دانشجو را در کل جهان دارد. یازده شهر ایالات متحده در میان ۷۵ شهر برتر برای دانشجویان قرار دارد که گواهی بر تعداد زیاد دانشگاه‌های برتر و مکان‌های جذاب این کشور است.

همانطور که انتظار دارید بهترین شهرهای ایالات متحده برای دانشجویان در شاخص‌های مربوط به رتبه بندی دانشگاه‌ها و فعالیت کارفرمایان نمره خوبی کسب می‌کنند، با این حال در مورد مقرون به صرفه بودن چندان خوب نیستند. با این وجود، بالا بودن هزینه‌های زندگی دانشجویی در آمریکا مانع تصمیم هزاران دانشجوی جدید بین المللی برای انتخاب این کشور برای تحصیل نمی‌شود.

بوستون، نیویورک، سانفرانسیسکو، شیکاگو، لس آنجلس، واشنگتن دی سی،فیلادلفیا، پیتسبورگ، آتلانتا، بالتیمور و سان دیگو از بهترین شهرهای امریکا برای دانشجویان بین المللی و ایرانی‌ها هستند. بهترین شهرهای امریکا برای دانشجویان و جزئیات زندگی در آنها را در مقاله "بهترین شهرهای امریکا برای تحصیل کدامند؟" قابل بررسی است.

 

هزینه‌های زندگی دانشجویی در امریکا

تحصیل در دانشگاه های امریکا برای دانشحویان ایرانی همواره از جذابیت زیادی برخوردار بوده است؛ اما یکی از نکاتی که شاید برای شما نیز مورد سوال قرار گرفته است هزینه‌های زندگی و تحصیل در این کشور است. هزینه‌های زندگی در ایالات متحده به دلیل قلمروی وسیع این کشور بسیار متفاوت است. به طور کلی، زندگی در مناطق شهری گران تر از زندگی در شهرهای کوچکتر یا مناطق حومه شهری است.

دانشجویان در امریکا چند هزینه اساسی دارند که قبل از عزیمت باید آنها را در نظر بگیرند؛ این هزینه شامل مسکن، شهریه، هزینه‌های زندگی، هزینه‌های خورد و خوراک و حمل و نقل در این کشور است. این هزینه‌ها بسته به شهر محل زندگی و همچنین سبک زندگی متقاضی می‌تواند متفاوت باشد.

بیشتر بخوانید: همه هزینه های زندگی دانشجویی در آمریکا

 

کار دانشجویی در آمریکا

کار دانشجویی در امریکا

کار در آمریکا هنگام تحصیل یکی از بزرگترین نگرانی‌های متقاضیان بین المللی است. آیا آنها می‌توانند به عنوان دانشجوی بین المللی در آمریکا کار کنند؟ پاسخ کوتاه این است که بله، آنها می‌توانند در حین تحصیل کار کنند، درآمد اضافی و تجربه کسب کنند اما محدودیت هایی در این زمینه وجود دارد. قوانین و مقررات دقیقاً دنبال می‌شوند. کار فقط برای دارندگان ویزای F-1 و J-1 مجاز است. کسانی که ویزای M-1 دارند نمی‌توانند استخدام شوند. ویزای F-1، J-1 و M-1 سه نوع ویزای دانشجویی غیر مهاجرتی برای تحصیل در آمریکا هستند.

دارندگان ویزای F-1 واجد شرایط استخدام در دانشگاه یا برنامه آموزش عملی درسی (CPT) هستند که به طور معمول ۲۰ ساعت یا کمتر در هفته است؛ علاوه بر این، دانشجویان F-1 می‌توانند تا یک سال پس از اتمام برنامه دانشگاهی خود، روی آموزش عملی اختیاری (OPT)  کار کنند. همچنین ویزای دانشجویی J-1 به شرط برآورده شدن شرایط تعیین شده توسط برنامه تبادل بازدید کننده، گزینه‌های شغلی مشابه ویزای F-1 را فراهم می‌کند.

OPT یا Optional Practical Training چیست؟ در یک بازار شغلی که به طور فزاینده ای رقابتی است، تجربه کار بسیار مهم است. OPT به شما امکان می‌دهد تا حداکثر ۳ سال در ایالات متحده آمریکا کار کنید و مهارت‌های واقعی خودتان را توسعه دهید تا به شما کمک کند در برابر کارفرمایان خود برجسته شوید.

ویزای M-1 برای تحصیلات غیر آکادمیک یا حرفه‌ای است. این ویزا برای دانشجویی صادر می‌شود که در یک دوره تحصیلات غیر دانشگاهی یا حرفه‌ای در امریکا تحصیل کند. دارندگان ویزای M-1، مجاز به کار در ایالات متحده در طول دوره تحصیل نیستند. دانشجویان با این دسته ویزا همچنین باید شواهدی مبنی بر اینکه بلافاصله بودجه کافی برای پرداخت تمام شهریه و هزینه‌های زندگی برای کل مدت اقامت در نظر گرفته شده است، داشته باشند.

از دیگر راه‌های کسب درآمد در امریکا انجام وظیفه به عنوان دستیار تحقیق یا دستیار تدریس در موسسه آموزشی محل تحصیل است. دانشجویان خارجی معمولاً به دنبال این دستیاری‌ها می‌گردند. این برنامه‌ها نه تنها در تامین هزینه‌ها به آنها کمک می‌کند بلکه در زمینه تحصیل نیز به تجربه آنها اضافه می‌کند. برای آشنایی بیشتر با الزامات دستیاری در دانشگاه‌های امریکا و وظایف آنها پیشنهاد می‌کنیم مقاله " تامین هزینه‌های زندگی تحصیلی از طریق انجام وظایف TA و RA در دانشگاه‌های آمریکا" را مطالعه فرمایید.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه انواع کار دانشجویی مقاله "همه آن چیزی که باید درباره کار دانشجویی در امریکا بدانید" را مطالعه کنید.

 

شهریه دانشگاه در امریکا

دریافت کمک مالی از دانشگاه های امریکا

تحصیل در دانشگاه‌های امریکا همواره برای دانشجویان ایرانی از جذابیت بالایی برخوردار بوده است. امریکا و اکثر دانشگاه‌های این کشور علاوه بر این که از سطح علمی بالایی برخوردار هستند فرصت‌های مناسبی را از لحاظ شغلی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. کمک مالی کالج از طریق تأمین هزینه‌های تحصیلات عالی، از قبیل شهریه و هزینه‌های اسکان، خرید کتاب و لوازم، حمل و نقل به دانشجویان کمک می‌کند.

انواع مختلفی از کمک‌های مالی یا همان بورسیه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های امریکا وجود دارد:

 •     گرنت (Grants) یا همان بورسیه
 •     اسکالرشیپ (Scholarship) و فلوشیپ (Fellowship)
 •     وام‌های دولتی یا خصوصی
 •     کارهای مطالعه یا تدریس یا انواع کارهای دانشجویی
 •     جوایز (Awards)

از دیگر انواع اسکالرشیپ باید به اسکالرشیپ دانشگاه، اسکالرشیپ بر اساس کشور دانشجوی متقاضی از جمله کشورهای در حال توسعه، اسکالرشیپ‌های دولتی امریکا، اسکالرشیپ شرکت‌های خصوصی یا موقوفه‌ها اشاره کرد.

برای آگاهی از اسکالرشیپ‌های دانشگاه‌ها و موسسات مختلف می‌توانید به بخش بورسیه‌های تحصیلی کلوراپلای مراجعه کنید.

 

اقامت پس از تحصیل در آمریکا

اقامت پس از تحصیل در آمریکا

اکثر دانشجویان خارجی از جمله ایرانی‌ها برای تحصیل در دانشگاه‌های امریکا باید ویزای دانشجویی (F-1) بگیرند. این ویزا فقط برای مدتی که آنها در حال تحصیل هستند معتبر است و پس از آن دیگر نمی‌توانند در ایالات متحده بمانند. همچنین در زمان انجام فرایند پذیرش، متقاضی باید اظهار کند که قصد بازگشت به کشور خودش را دارد و در ایالات متحده نمی‌ماند. در حالی که ایالات متحده به طور صریح دانشجویان بین المللی را از تلاش برای دریافت گرین کارت منع نمی‌کند، با این حال این روند را بسیار دشوار کرده اند.

شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی می‌توانید از راه‌های زیر در امریکا اقامت دائم داشته باشید.

 • درخواست به عنوان فردی با توانایی‌های فوق العاده
 • درخواست ویزای دو منظوره
 • برنامه عملی برنامه درسی (CPT)
 • آموزش عملی اختیاری (OPT)
 • سرمایه گذاری در ایالات متحده
 • ازدواج با یک شهروند آمریکایی
 • شرکت در قرعه کشی گرین کارت

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص مقاله " راه‌های دریافت گرین کارت امریکا پس از تحصیل" را مطالعه کنید.

 


 

در خاتمه باید گفت که گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های امریکا گرچه در ابتدا ممکن است سخت به نظر برسد اما در صورتی که فرایند آن به درستی و با مشاوره مناسب صورت پذیرد می‌تواند منجر به نتیجه خوبی برای متقاضیان شود. موسسه کلوراپلای به عنوان یک موسسه ثبت شده در امریکا که طرف قرارداد چندین دانشگاه این کشور نیز هست آمادگی دارد که تجارب و تخصص خود را در اختیار دانشجویان عزیز ایرانی قرار دهد. در صورتی که نیاز به مشاوره در این زمینه دارید تنها کافی است که فرم مشاوره رایگان کلوراپلای را پر کنید تا در اسرع وقت با همکاران ما در تماس قرار بگیرید.

 

کلید واژه ها: پذیرش دانشگاه آمریکا ویزای دانشجویی امریکا پذیرش تحصیلی امریکا هزینه زندگی در امریکا زندگی دانشجویی در امریکا ویزای تحصیلی امریکا پذیرش دانشگاه امریکا رتبه بندی دانشگاه‌های آمریکا دانشگاه‌های برتر آمریکا انتخاب دانشگاه در آمریکا تحصیل در آمریکا درباره آمریکا کار حین تحصیل در آمریکا کمک هزینه تحصیلی در آمریکا هزینه تحصیل در آمریکا دانشگاه‌های آمریکا


نظر شما :