بهترین شهرهای امریکا برای دانشجویان کدامند؟

۱۱ شهر برتر دانشجویی در ایالات متحده که همه آنها حداقل دو دانشگاه دارای رتبه بندی بین المللی دارند، با هم مقایسه شده‌اند.
بهترین شهرهای امریکا برای دانشجویان کدامند؟

بسیاری از دانشجویان در ابتدای مسیر اپلای تحصیلی برای امریکا به دنبال یافتن بهترین شهرهای این کشور برای زندگی هستند؛ به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله به معرفی برخی از بهترین شهرهای دانشجویی این کشور بپردازیم؛ پس در ادامه با ما همراه باشید.

امریکا یکی از کشور هایی است که بیشترین تعداد ورودی دانشجو را در کل جهان دارد. یازده شهر ایالات متحده در میان ۷۵ شهر برتر برای دانشجویان قرار دارد که گواهی بر تعداد زیاد دانشگاه‌های برتر و مکان‌های جذاب این کشور است.

همانطور که انتظار دارید بهترین شهرهای ایالات متحده برای دانشجویان در شاخص‌های مربوط به رتبه بندی دانشگاه‌ها و فعالیت کارفرمایان نمره خوبی کسب می‌کنند، با این حال در مورد مقرون به صرفه بودن چندان خوب نیستند. با این وجود، بالا بودن هزینه‌های زندگی دانشجویی در آمریکا مانع تصمیم هزاران دانشجوی جدید بین المللی برای انتخاب این کشور برای تحصیل نمی‌شود.

در ادامه ۱۱ شهر برتر دانشجویی در ایالات متحده  که همه آنها حداقل دو دانشگاه دارای رتبه بندی بین المللی دارند را با هم بررسی می‌کنیم.

 

۱- بوستون

اگر می‌خواهید توسط بهترین و درخشان ترین دانشجویان و دانشگاهیان جهان احاطه شوید، در واقع جایی بهتر از بوستون نمی‌توانید پیدا کنید، مخصوصاً اگر در شهر دانشجویی کمبریج ایالت ماساپوست باشید. شهر بوستون مرکز و بزرگترین شهر ایالت ماساچوست آمریکاست. این شهر با جمعیتی بیست و سومین شهر بزرگ آمریکاست. علاوه بر این شهر کمبریج محلی است که موسسه فناوری ماساچوست (MIT) و دانشگاه هاروارد در آن واقع شده‌اند که در رتبه بندی اول و دوم جهان در  رتبه بندی برترین دانشگاه‌ها قرار دارد.

بوستون همچنین پنج دانشگاه دیگر را در اختیار دارد که در میان ۴۰۰ دانشگاه برتر قرار دارند و این تمرکز بالای دانشگاه‌های پیشرو باعث می‌شود تا در مکان ۱۳ سیزدهم در شاخص شهرهای دانشجویی موسسه  QS قرار بگیرند. کارفرمایان و صاحبان کسب و کار به خوبی از اعتبار بوستون آگاهی دارند چرا که این شهر دومین جایگاه برتر در شاخص "فعالیت کارفرمایی" را در اختیار دارد. منطقه بوستون همچنین از نظر هنر و فرهنگ مشهور است، به ویژه هنگامی که صحبت از موسیقی کلاسیک معاصر می‌شود. هرچند همه اینها فرهنگ جدی و دانشگاهی نیستند: این شهر همچنین به دلیل فعالیت‌های تفریحی و ورزشی شهرت دارد.

هزینه زندگی در بوستون به گزارش سایت Cost of Living به صورت متوسط برای دانشجویان ۳۳۱۶ دلار در ماه و هزینه اسکان نیز ۳۲۰۰ دلار است؛ البته کاملا واضح است که این عدد میانگین هزینه‌ها است و بسته به شرایط، محل و سبک زندگی فرد می‌تواند بیشتر یا کمتر از این عدد باشد.

 

بیشتر بخوان: رتبه ‌بندی دانشگاه های امریکا در سال 2021

 

۲- نیویورک

"سیب بزرگ" و "شهری که هرگز نمی‌خوابد"، این‌ها القاب شهر نیویورک است که در رتبه ۲۰ در فهرست بهترین شهرهای دانشجویی قرار دارد، این شهر گاهی اوقات "پایتخت جهان" نامیده می‌شود. شهرهای کمی در دنیا وجود دارند که به خاطر آسمان خراش هایی که به عنوان بناهای برجسته‌ای برای قدرت مالی شهر، موسیقی افسانه‌ای و صحنه‌های مد، چراغ‌های روشن و زرق و برق دار برادوی یا رستوران‌های گران قیمت و غذاهای خیابانی معروف باشند. دانشگاه‌های برتر در نیویورک نیز کمبود ندارند، از جمله دانشگاه کلمبیا و دانشگاه نیویورک و همچنین نه دانشگاه دیگر که در لیست ۸۰۰ بهترین دانشگاه جهان قرار دارند. نیویورک با این وضعیت شهری بسیار مناسب و آکادمیک نیز به حساب می‌آید. این شهر با ارائه کیفیت زندگی بالا (البته گران)، بهترین رتبه را از بین بهترین شهرهای ایالات متحده برای دانشجویان در گروه مطلوبیت کسب می‌کند.

شهر نیویورک یکی از برترین شهرهای ایالات متحده آمریکا است، همچنین این شهر به دلیل فرهنگ، سنت‌ها و فرصت‌های شغلی خود شناخته شده است که برای کار و تحصیل از دانشجویان خارجی و داخلی استقبال می‌کند. اما به طور متوسط هزینه زندگی در شهر نیویورک برای دانشجویان ۴۱۱۹ دلار است.

همچنین طبق داده‌های کاربران costoffliving، متوسط هزینه‌های اجاره برای دانشجویان ۴۰۰۱ دلار است. هزینه زندگی در شهر نیویورک بستگی زیادی به محل زندگی شما دارد، متوسط اجاره یک آپارتمان یا خانه در منطقه عادی ۶۶۵۳ دلار در ماه است.

 

 

نمی‌دانی برای اپلای از کجا باید شروع کنی؟ همین حالا از کلور اپلای کمک بگیر

درخواست مشاوره رایگان

 

 

۳- سانفرانسیسکو

در مجاورت مرکز معروف نوآوری فناوری کالیفرنیا یعنی دره سیلیکون، سانفرانسیسکو یکی دیگر از شهرهای برجسته ایالات متحده است که در فاصله قابل توجهی از دو دانشگاه معتبر جهان یعنی دانشگاه استنفورد و دانشگاه کالیفرنیا برکلی قرار دارد که در لیست برترین دانشگاه‌های جهان حضور دارند. این دو دانشگاه همچنین رتبه‌های بالایی در لیست برترین دانشگاه‌های امریکا در سال ۲۰۲۱ را به خود اختصاص داده‌اند. سانفرانسیسکو بی آریا (San Francisco Bay Area) به عنوان یکی از ۱۰ مرکز مالی برجسته جهان، میزبان صدها شرکت استارتاپی، به ویژه در بخش فناوری است. این موضوع، همراه با حضور موسسات قدرتمند، به سانفرانسیسکو یکی از قوی ترین نمرات در بخش "فعالیت کارفرمایی" را می‌دهد. اگرچه شهریه‌های دانشگاهی در این شهر بالا است اما سان فرانسیسکو از نظر هزینه‌های زندگی نسبت به نیویورک مقرون به صرفه تر است.

متوسط هزینه زندگی در سان فرانسیسکو برای دانشجویان ۳۹۰۱ دلار است. همچنین هزینه‌های اسکان برای دانشجویان ۳۸۰۰ دلار است. هزینه زندگی در سانفرانسیسکو بستگی زیادی به محل زندگی شما دارد.

 

۴- شیکاگو

شهر بعدی در لیست بهترین شهرهای ایالات متحده برای دانشجویان "شهر بادخیز" است اگرچه تنها شهر نیست. شیکاگو یک قطب اقتصادی است که به عنوان سی امین شهر برای دانشجویی جهان در این سال رتبه بندی شده است. این شهر همچنان به عنوان محل انفجار موسیقی بلوز و جاز در طول قرن ۲۰ شناخته می‌شود، که به عنوان پاسخ شمال آمریکا به نیواورلئان شهرت پیدا کرد. این شهر همچنین میزبان دو دانشگاه معتبر جهان است، دانشگاه شیکاگو و دانشگاه نورث وسترن، به علاوه دو دانشگاه دیگر در ۵۰۰ دانشگاه برتر جهانی نیز در این شهرواقع شده‌اند. باز هم، حضور این موسسات معتبر باعث شده است که شیکاگو امتیاز "فعالیت کارفرمایی" را کسب کند.

متوسط هزینه زندگی در شیکاگو برای خانواده و زوجین ۳۰۸۰ دلار و برای دانشجویان ۱۴۷۰ دلار است. به علاوه هزینه‌های اجاره مسکن برای دانشجویان ۷۰۰ دلار است.

 

بیشتر بخوان:

 

۵- لس آنجلس

نور آفتاب تقریباً در طول سال در بهترین شهر دانشجویی بعدی ما در ایالات متحده تضمین شده است. لس آنجلس تا حد زیادی توسط صنایع سرگرمی که ثروت آن بر اساس آن تعریف شده است، شناخته می‌شود: موسیقی، تلویزیون و - بیش از همه – فیلم یا همان هالیوود. چیزهای دیگری که ممکن است به ذهن شما خطور کند، آفتاب درخشان کالیفرنیا، سواحل زیبای این شهر است. اگر ترجیح می‌دهید ذهن خود را بیشتر از بدن خود تمرین دهید، دانشگاه‌های معتبری در لس آنجلس وجود دارد، از جمله دانشگاه UCLA که در بین برترین دانشگاه‌های امریکا در سال 2021 قرار دارد.

در صورتی که با خواندن این مقاله به دنبال آغاز فرایند اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های امریکا هستید می‌توانید با پر کردن فرم مشاوره رایگان کلوراپلای از همکاران ما مشورت بگیرید.

همچنین حتما می‌دانید که برای اپلای در دانشگاه‌های امریکا علاوه بر گرفتن ویزای دانشجوی که اخذ فرم i-20 و آشنایی با سوالات مصاحبه سفارت امریکا باید با شرکت در آزمون‌های مهارت سنجی زبان مانند تافل، آیلتس، دولینگو یا تافل اسنشیالز و همچنین آزمون‌های استاندارد بین المللی مانند GMAT و GRE نمرات خود را برای ارسال به دانشگاه‌های منتخب آماده کنید.

 

۶- واشنگتن دی سی

دیدن رتبه پایتخت دولت فدرال ایالات متحده به عنوان یکی از بهترین شهرهای آمریکا برای دانشجویان تعجب آور نخواهد بود. تحصیل در واشنگتن دی سی به معنای درست قرار گرفتن در قلب تاریخ و سیاست ایالات متحده است؛ کاخ سفید، دادگاه عالی و بناهای یادبود و یادبودهای ملی همه در این شهر واقع شده‌اند. موقعیت واشنگتن دی سی به عنوان یک شهر دانشجویی پیشرو توسط پنج دانشگاه مستقر و نزدیک به این شهر که در لیست برترین دانشگاه‌های امریکا حضور دارند تثبیت شده است؛ دانشگاه مریلند و کالج پارک از مطرح ترین دانشگاه‌های این شهر امریکا هستند.

متوسط هزینه زندگی در واشنگتن دی سی برای دانشجویان ۲۶۱۵ دلار  و هزینه‌های اجاره برای دانشجویان ۲۵۰۱ دلار است.

 

۷- فیلادلفیا

خانه دانشگاه پنسیلوانیا و همچنین دانشگاه درکسل و دانشگاه تمپل، فیلادلفیا قطعاً خود را به عنوان یک مقصد تحصیل بین المللی معرفی می‌کند. فیلادلفیا با رتبه بندی به عنوان چهل و هشتمین شهر دانشجویی در این فهرست، دارای گذشته‌ای غنی است زیرا در طول تاریخ و سیاست ایالات متحده نقشی اساسی داشته است؛ به عنوان مثال، اینجا بود که اعلامیه استقلال ایالات متحده در سال ۱۷۷۶ امضا شد. فراتر از یک شهر توریستی، "شهر عشق برادرانه" (لقبی مبتنی بر معنای یونانی "فیلادلفیا")، یک کلانشهر مدرن چند وجهی است که به دلیل ورزش و غذاهای خوب خود به شهرت رسیده است.

متوسط هزینه زندگی در فیلادلفیا برای دانشجویان ۲۰۳۲ دلار است. همچنین طبق داده‌های کاربران وب سایت costoffliving، متوسط هزینه‌های اجاره محل زندگی برای دانشجویان ۱۸۶۰ دلار است. به یاد داشته باشید که در زمان انجام فرایند اپلای تحصیلی نگارش یک رزومه حرفه‌ای‌ تاثیر بسیار زیادی در مسیر پذیرش شما دارد.

 

۸- پیتسبورگ

پیتسبورگ، دومین شهر بزرگ ایالت پنسیلوانیا در ایالات متحده آمریکا (پس از فیلادلفیا)، جایگاه بالایی در بین برترین شهرهای دانشجویی جهان دارد. پیتزبورگ با ارائه کیفیت زندگی بالا، جمعیت دانشجویی متنوع و فرصتی برای تحصیل در دانشگاه‌های مشهور جهان، هزینه‌های بالای شهریه را که در دانشگاه‌های ایالات متحده دیده می‌شود، جبران می‌کند. دو دانشگاه در پیتسبورگ در رتبه بندی برترین دانشگاه‌های امریکا قرار دارند که یکی از آنها دانشگاه مشهور کارنگی ملون است.

هزینه‌های پایین زندگی دانشجویی در پیتسبورگ، آنرا به یکی از مقاصد اصلی دانشجویان ایرانی تبدیل کرده است.

 

۹- آتلانتا

آتلانتا پایتخت و بزرگترین شهر ایالت جورجیا است و در بین بهترین شهرهای دانشجویی قرار دارد. به دلیل فراوانی درختان به عنوان "شهری در جنگل" شناخته می‌شود. نگرش مترقی آتلانتا در جریان جنبش حقوق مدنی ایالات متحده که در جنوب شرقی ایالات متحده واقع شده، نام مستعار دیگری برای آن به ارمغان آورد. از بین دانشگاه‌های برتر آتلانتا، بالاترین رتبه را موسسه فناوری جورجیا در اختیار دارد، دانشگاهی با فعالیت تحقیقاتی بسیار بالا و ارتباط نزدیک با جهان صنعتی. پذیرش در رشته‌های STEM در چنین شهری که بگراند صنعتی دارد احتمالا گزینه مناسبی برای دانشجویان علاقمند به پذیرش تحصیلی در امریکا باشد.

 

۱۰- بالتیمور

بالتیمور در شمال شرقی ایالات متحده واقع شده است و بزرگترین شهر ایالت مریلند است. از بالتیمور که به عنوان بندر اصلی دریایی شناخته می‌شود، در میان نام‌های مستعار دیگر با نام "Charm City" و "Land of Pleasant Living" نامیده می‌شود - و در سال‌های اخیر به عنوان مجموعه‌ای برای سریال‌ تلویزیونی محبوب The Wire شناخته شده است. این شهر با سابقه‌ای غنی، نمونه‌هایی از هر دوره معماری را طی بیش از دو قرن از جمله بنای یادبود واشنگتن به نمایش می‌گذارد. از جمله دانشگاه‌های برتر بالتیمور، دانشگاه جان هاپکینز است که به عنوان یکی از بهترین دانشکده‌های پزشکی در جهان مشهور است. درست در خارج از مرکز شهر، دانشگاه مریلند منطقه بالتیمور قرار دارد که در سطح بین المللی نیز رتبه بندی شده است.

 

۱۱- سان دیگو

آخرین شهر در لیست بهترین شهرهای ایالات متحده برای دانشجویان گزینه دیگری در کالیفرنیا است که در ساحل جنوب غربی، نزدیک به مرز مکزیک واقع شده است. با داشتن سواحل جذاب و جاذبه‌های گردشگری متعدد، به سن دیگو لقب 'بهترین شهر آمریکا' داده شده است. این شهر همچنین اغلب در لیست امن‌ترین شهرهای ایالات متحده قرار دارد و مانند لس آنجلس، به داشتن آب و هوای عالی در تمام طول سال مشهور است. دانشگاه‌ها و کالج‌های خصوصی بسیاری در سن دیگو وجود دارد که سه مورد از آنها در ۸۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. حضور دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو و سایر موسسات تحقیقاتی به رشد بیوتکنولوژی در شهر کمک کرده است.

سن دیگو به عنوان یکی از برترین شهرهای ایالات متحده است پذیرای مهاجران و دانشجویان زیادی است. متوسط هزینه زندگی در سن دیگو برای خانواده و زوجین ۴۱۸۰ دلار و برای دانشجویان ۲۳۳۶ دلار است که در کنار آن باید مبلغ ۲۱۸۵ دلار نیز را به طور متوسط برای هزینه‌های اجاره در نظر بگیرید. باز هم فراموش نکنید که میزان این هزینه‌های کاملا بستگی به محل و سبک زندگی شما دارد و ممکن است بیشتر یا کمتر از عدد ذکر شده شود.


 

در ادامه و در ویدئوی زیر می‌توانید از تجربیات جهان غزنوی، دانش آموخته دانشگاه کارنگی ملون و مدیر و موسس کلوراپلای از زندگی در شهرها و ایالت‌های مختلف آمریکا استفاده کنید.

کلید واژه ها: پذیرش دانشگاه آمریکا پذیرش تحصیلی امریکا رتبه بندی دانشگاه‌های آمریکا زندگی دانشجویی در امریکا هزینه زندگی در امریکا دانشگاه‌های برتر آمریکا انتخاب دانشگاه در آمریکا تحصیل در آمریکا درباره آمریکا دانشگاه‌های آمریکا هزینه تحصیل در آمریکا رتبه‌بندی دانشگاه‌ها


نظر شما :