تامین هزینه های زندگی تحصیلی از طریق انجام وظایف TA و RA در دانشگاه های آمریکا

۰۱ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۹ وبلاگ تحصیل در کانادا و آمریکا
بسیاری از دانشجویانی که خود را آماده شروع فرایند اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های آمریکا می‌کنند سوالی را در ذهن خود دارند؛ چگونه هزینه های زندگی دانشجویی خود را تامین کنم؟
تامین هزینه های زندگی تحصیلی از طریق انجام وظایف TA و RA در دانشگاه های آمریکا

بسیاری از دانشجویانی که خود را آماده شروع فرایند اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های امریکا می‌کنند سوالی را در ذهن خود دارند؛ چگونه هزینه‌های زندگی دانشجویی خود را تامین کنم؟ در این برخی از دانشجویان موفق به گرفتن اسکالرشیپ می‌شوند و برخی دیگر نیز از راه‌های دیگر هزینه‌های تحصیل را به دست می‌آورند اما یکی از راه‌های مرسوم برای کسب درآمد دانشگاهی در آمریکا کمک به اساتید در ازای پرداخت حقوق است.

در این مقاله درباره TA‌ ها (Teaching Assistant) و RA‌ ها (Research Assistant) در دانشگاه‌های ایالات متحده صحبت خواهیم کرد. دستیاری آموزش شامل کمک به اساتید در طول درس، تهیه مواد لازم برای دانشجویان، آماده‌سازی برای جلسات آزمایشگاهی کلاس‌های مربوطه، سازماندهی رویدادهای مرتبط و ارزیابی عملکرد دانشجویان است.

همچنین در مقالات قبلی کلور اپلای درباره مراحل فرایند اخذ پذیرش از جمله گرفتن ویزای دانشجویی امریکا، رتبه بندی دانشگاه‌های امریکا در سال 2021، آزمون‌ SAT، تست تافل، آیلتس، آزمون دولینگو، GRE، GMAT، تست تافل Essentials، نگارش انگیزه نامه و مراحل آماده سازی مدارک تحصیلی صحبت کردیم.

دستیار تحقیق (RA) بودن، شما را ملزم به انجام کارهایی می‌کند که شامل جمع آوری داده‌ها، تجزیه و تحلیل داده‌ها، آماده سازی آزمایش‌ها، بررسی مقالات پژوهشی، نوشتن مقالات و سازماندهی رویدادهایی مانند کارگاه‌ها می‌کند. دستیاران فارغ التحصیل وظایف کلی شبیه RA و TA دارند. آنها سخنرانی‌ها را انجام می‌دهند. بودجه دانشگاه برای پرداخت به این دستیاران استفاده می‌شود. علاوه بر این، معافیت از پرداخت هزینه نیز برای این کار در دانشگاه امکان پذیر است.

هنگامی که دانشجویان قادر به دریافت بورسیه تحصیلی در آمریکا و کانادا نیستند گزینه‌های دیگری برای پوشش هزینه های تحصیلی و دانشجویی دارند. ممکن است بخواهید در مورد دستیاری در دانشگاه‌های ایالات متحده اطلاعات کسب کنید زیرا می‌تواند کمک بزرگی برای مدیریت بار مالی باشد.

دانشجویان خارجی معمولاً به دنبال این دستیاری‌ها می‌گردند. این برنامه‌ها نه تنها در تامین هزینه‌ها به آنها کمک می‌کند بلکه در زمینه تحصیل نیز به تجربه آنها اضافه می‌کند.

 

دستیاری چیست؟

دستیاری زمانی است که یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی به استادان، مدرسین و سایر اعضای هیات است کمک می‌کند. آنها در طول دوره دستیاری حقوق دریافت می‌کنند و از پرداخت هزینه‌ها نیز معاف هستند. دستیاری یک شغل دانشگاهی برای دانشجویان است که به آنها کمک می‌کند تجربه کسب کنند و همچنین نگرانی‌های مالی آنها را برطرف می‌کند.

وقتی گرفتن بورسیه از دانشگاه دشوار است دستیاری می‌تواند جایگزینی برای آن باشد چرا که در مورد درخواست بورسیه‌ها رقابت زیادی وجود دارد.

در دوره دستیاری نیز با متقاضیان رقابتی روبرو خواهید شد اما این دو یکسان نیستند. چرا که شانس بیشتری برای نشان دادن عزم، مهارت و دانش خود به مسئول تعیین دانشجویان به عنوان دستیار خواهید داشت.

در دانشگاه‌های آمریکا سه نوع اصلی دستیاری وجود دارد که عبارتند از:

 • دستیاری تدریس (TA)
 • دستیار تحقیق (RA)
 • دستیار فارغ التحصیل (GA)

 

الزامات دریافت دستیاری در دانشگاه‌های امریکا چیست؟

هر دانشجویی نمی‌تواند برای دستیاری درخواست دهد مثلا دانشجویان با اخطار دانشگاهی نمی‌توانند این سمت را حفظ کنند. شما باید شرایط لازم را برای دستیابی به سمت دستیار فارغ التحصیلان داشته باشید. هر دانشگاه شرایط مورد نیاز خود را دارد اما در اینجا لیستی از نیازهای عمومی برای کسب این دستیاری‌ها آورده شده است.

الزامات اساسی عبارتند از:

 • متقاضی در مقطع تحصیلات تکمیلی ثبت نام کرده باشد.
 • دارای سوابق تحصیلی خوب با حداقل معدل 3.0 باشد.
 • تجربه قبلی داشته باشد.
 • دارای مهارت‌های سازمانی خوب باشد.
 • دارای مهارت‌های ارتباطی باشد.
 • دارای مهارت‌های اولیه کامپیوتری باشد.

 

دستیار تدریس (TA) چیست؟

یک دستیار تدریس که به TA شناخته می‌شود کسی است که به یک استاد کمک می‌کند. دستیاران تدریس کلاس‌ها را به جای اساتید تحویل می‌گیرند و برگزار می‌کنند زیرا اساتید علاوه بر آموزش به دانشجویان خود، وظایف دیگری را نیز باید انجام دهند. مقدار کاری که دستیارهای تدریس باید انجام دهند بسته به دانشگاه و سطح تحصیلات ممکن است بسیار متفاوت باشد؛ به عنوان مثال، TA‌ها در دوره‌های کارشناسی بیشتر از TA در دوره‌های دوره کارشناسی ارشد کار دارند. دامنه شغلی دستیاران تدریس به طور کلی گسترده است و شامل بسیاری از مسئولیت‌ها (که از روز اول کلاس شروع می‌شود و تا پایان دوره ادامه دارد) می‌شود؛ برخی از این مسئولیت‌ها عبارتند از:

 • مدیریت محتوای آموزشی:

در بسیاری از دانشگاه‌های آمریکا، نقش اصلی دستیاران کمک به اساتید از طریق درک اهداف دوره است تا بتوانند با تهیه مطالب مناسب و مرتبط، موارد درسی را به طور موثر به دانشجویان منتقل کند.

 • شرکت در موارد مرتبط:

آنها باید در تمام جلسات دوره شرکت کنند و به ایمیل‌های اساتید یا دستیاران دیگر پاسخ مناسبی دهند. این شامل بحث درباره تغییرات ایجاد شده در طرحها، همگام بودن و آشنایی با محتوای دوره است.

 • بخش‌هایی از سخنرانی‌ها را انجام دهد:

حتی برخی از TA‌ها ممکن است لازم باشد جلسات مرور را انجام دهند. هنگام جلسه کلاس‌های برنامه‌ریزی شده برای جلسات مرور، آنها باید محتوای مهم سخنرانی‌ها را شناسایی کنند، آنها را برای دانشجویان برجسته کنند و مطالب را خلاصه کنند تا دانشجویلن بتوانند مطالب را درک کنند. برای انجام این کار، ممکن است گاهی حضور آنها در سخنرانی‌ها برای خودشان بسیار حیاتی باشد.

 • کمک به دانشجویان:

دستیاران تدریس باید به صورت جداگانه با دانشجویان کار کنند و مشکلات آنها را با مطالب درسی درک کنند تا بتوانند آنها را حل کنند. با این حال، آنها همچنین باید اطمینان حاصل کنند که همه این کارها در ساعات کاری معمول انجام می‌شود.

 • وظایف آزمایشگاهی:

دستیاران تدریس که جلسات آزمایشگاهی را انجام می‌دهند باید قبل از جلسه واقعی با دانشجویان موارد درسی را آزمایش کنند؛ آنها همچنین باید بتوانند سوال کنند و به سوالات دانشجویان پاسخ دهند و کار آنها را ارزیابی کنند.

 • نتایج آزمون را ارزیابی کند:

بررسی و نمره دهی تکالیف، آزمون‌ها و امتحانات نیز از وظایف TA هاست. آنها باید دانش کافی در مورد محتوا و نمره‌دهی داشته باشند برای اینکه بتوانید پاسخ‌ها را تصحیح کنند. از همه مهمتر، آنها باید هرگونه نقض مشکوک در یکپارچگی علمی و دزدی ادبی را گزارش دهند.

 

دستیار پژوهشی (RA) چیست؟

شما در زمان تحصیل در دانشگاه تحقیقاتی را به عنوان بخشی از دوره خود انجام خواهید داد. به عنوان یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی، تجربه سفرهای تحقیقاتی با اساتید می‌تواند بسیار مفید باشد. برای اینکه بیشتر خود را درگیر تحقیق کنید می‌توانید کار دستیاری تحقیق یا پژوهش را بر عهده بگیرید.

دستیاری پژوهشی به معنای کمک به اساتید در تحقیقات خود قبل از معرفی آنها به کلاس و کاهش حجم کار است. دقیقاً مانند دستیاری آموزش، در این کار هم به شما حقوق پرداخت می‌شود. پرداخت‌ها معمولاً از طریق بودجه دانشگاه انجام می‌شود که توسط دولت آمریکا، آژانس‌های خصوصی یا بودجه پروژه‌های تحقیقاتی تأمین می‌شود. این موقعیت پس از ترم اول برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دسترس است. شما معمولاً باید ۱۰ تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنید و از ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار پرداخی داشته باشید. البته این پرداخت به رشته و دانشگاه نیز بستگی دارد.

 

وظایف RA چیست؟

دستیار پژوهش برای برنامه‌های Ph.D رایج است. از آنجا که وظایف مربوط به دستیاری پژوهش دشوارتر است، بنابراین نیاز به تجربه بیشتری دارد. وظایفی که بر عهده دستیاران پژوهش قرار دارند عبارتند از:

 • انجام بررسی ها:

مقالات پژوهشی را که استاد نوشته است یا سایر اساتید درباره همان رشته تحصیل انجام داده‌اند را مرور کند.

 • داده ها:

جمع آوری داده‌ها و تجزیه و تحلیل آنها نیز بخشی از وظایف دانشجویان RA است. برای تکمیل یک مقاله پژوهشی، استاد باید اطلاعات مناسب را جمع‌آوری کند. استاد معمولاً در این باره به دانشجویان راهکار می‌دهد.

 • آماده‌سازی:

تهیه مواد برای آژانس‌ها برای اخذ تأیید آنها و همچنین تهیه تجهیزات لازم برای آزمایشات نیز از وظایف RA است.

 • مصاحبه:

یک دستیار پژوهشی وظیفه دارد اعضای گروه خود را استخدام کرده و براساس دستور کار با آنها مصاحبه کند. وی برای استخدام باید سوالات مصاحبه را تهیه کند، مصاحبه‌ها را ضبط کند و آنها را خلاصه کند.

 • مدیریت:

مدیریت پروژه‌ها و ایمیل‌ها و مدیریت وب‌سایت، مانند به روزرسانی مطالب موجود در آن، از دیگر وظایف انجام شده توسط دستیارهای پژوهشی است.

 • نظارت:

دانشجویان دوره کارشناسی به برخی راهنمایی‌ها برای پروژه‌ها و سایر وظایف خود نیاز دارند. معمولاً RA برای کمک به دانشجویان مقطع کارشناسی کار می‌کنند. آنها همچنین در جلسات و سمینارهای پروژه شرکت کرده و به جمع بندی نتایج پروژه‌ها کمک می‌کنند.

 • نوشتن:

از آنجا که جمع آوری داده‌ها بخش مهمی از تحقیق است، دستیاران پژوهشی نیاز به نوشتن مطالب زیاد دارند. علاوه بر نوشتن مقاله و گزارش، وی می‌تواند با همکاری استاد مسئول مقاله تحقیقاتی بنویسد.

 • کمک به رویدادها:

در سازماندهی کارگاه‌ها و سایر رویدادهای آموزشی با گروه‌ها شرکت کند.

 • نگهداری آزمایشگاه:

RA مسئول تنظیم ابزارهای مناسب برای کلاس‌های آزمایشگاهی است که توسط استاد برگزار می‌شود. اطمینان از دسترسی استاد به کلیه تجهیزات تحقیقاتی نیز از دیگر وظایف دستیار پژوهشی است.


 

دستیاری می‌تواند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد، اما مسئولیت‌های همراه آن را فراموش نکنید. کسب این موقعیت با وجود رقابت بین فارغ‌التحصیلان کار ساده‌ای نیست. با برنامه ریزی مناسب و با برآورده سازی شرایط، شانس بالایی برای به دست آوردن این موقعیت‌ها خواهید داشت.

تجربه دستیاری در پردیس دانشگاه به شما کمک می‌کند مهارت‌های استثنایی را بیاموزید و به شما در دستیابی به موقعیت‌های شغلی کمک می‌کند. معافیت از شهریه ذکر شده در این مقاله به طور کلی است، بنابراین توصیه می‌شود که شرایط و مقررات دانشگاه را برای دستیاری بررسی کنید.

 

کلید واژه ها: پذیرش تحصیلی امریکا امریکا Teaching Assistant Research Assistant TA یا دستیار آموزش RA یا دستیار پژوهش کمک هزینه تحصیلی در آمریکا کمک هزینه تحصیلی هزینه تحصیل در آمریکا هزینه تحصیل هزینه تحصیل در کانادا کار حین تحصیل در آمریکا کار پارت تایم در آمریکا کار حین تحصیل در کانادا تحصیل در آمریکا


نظر شما :