آزمون TOEFL Essentials چیست و چه تفاوتی با نسخه فعلی تست تافل خواهد داشت؟

۰۸ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۱:۵۰ وبلاگ تحصیل در کانادا و آمریکا
شرکت ETS به عنوان متولی برگزاری تست تافل، برای رقابت با آزمون دولینگو، در حال رونمایی از نسخه جدید آزمون تافل است که هزینه آن تقریباً معادل نیمی از هزینه TOEFL معمولی است.
آزمون TOEFL Essentials چیست و چه تفاوتی با نسخه فعلی تست تافل خواهد داشت؟

سال گذشته برای صنعت آزمون‌های استاندارد سالی وحشتناک بوده است زیرا کالج‌ها و دانشگاه‌ها به سیاست‌های آزمون اختیاری روی آورده‌اند و لغو آزمون‌ها سازمان‌ها را آزار می‌دهد.

اما حتی با وجود لغو شدن این تست‌ها اکثر دانشگاه‌ها هنوز دانش آموزان خارجی را ملزم به شرکت در آزمونی برای اثبات مهارت زبان انگلیسی خود می‌کنند. آزمون اصلی زبان انگلیسی مورد استفاده برای ورود به دانشگاه‌های ایالات متحده برای سالهای طولانی TOEFL  بوده است. اما امسال با وجود همه‌گیری کرونا، گزینه دیگری که کوتاهتر و کم هزینه تر هم بوده است و توسط Duolingo ارائه می‌شود سهم بازار زیادی را به دست آورده است. البته این آزمون قبل از همه گیری کرونا نیز وجود داشت، اما در طول یک سال  اخیر شروع به رشد کرده است.

از این‌رو شرکت ETS به عنوان متولی برگزاری تافل در حال رونمایی از نسخه جدید این آزمون است که هزینه آن تقریباً نیمی از هزینه TOEFL معمولی خواهد بود، اما باز هم تقریباً دو برابر هزینه دولینگو باید برای آن پرداخت کرد. این آزمون جدید،  TOEFL Essentials نامیده می‌شود، در حالی که نسخه قدیمی TOEFL iBT نامیده می‌شود.

شرکت ETS  معتقد است که TOEFL iBT بهترین آزمون و در واقع "استاندارد طلا" است. این شرکت هفته گذشته دانشگاه‌ها را از وجود TOEFL Essentials آگاه کرد و شروع به تبلیغ آن کرده است و قرار است اولین استفاده از این آزمون در ماه آگوست باشد. اما ETS همچنان در حال ترویج آزمون اصلی است و Duolingo هنوز در حال کسب پیروزی در برابر TOEFL اصلی است.

زمان‌بندی این کار ممکن است برای یک نبرد بزرگ برای بازار بین المللی آزمون دانشجویی عجیب به نظر برسد. ثبت نام دانشجویان جدید بین المللی در پاییز امسال ۴۳ درصد کاهش داشته است و انتظار می‌رود سال آینده افت بیشتری داشته باشد. اما همه علائم نشان می‌دهد که دانشجویان بین المللی هنوز هم می‌خواهند در ایالات متحده آمریکا تحصیل کنند و کالج‌های آمریکایی آنها را می‌خواهند - هم برای تجربه آموزشی که ارائه می‌دهند و هم برای شهریه‌هایی که می‌آورند. در این محیط، کالج‌ها مشتاق جذب دانشجویان خارجی هستند که در ایالات متحده هستند یا می‌توانند به اینجا برسند.

بنابراین گرچه ممکن است در حال حاضر دانشجویان بین المللی کمتری وجود داشته باشد اما کالج‌ها برای به دست آوردن آنها همه تلاش خود را می‌کنند. تقریباً هر دانشگاه آمریکایی نمرات تافل را می‌پذیرد. دولینگو در سال ۲۰۱۸ تعداد دانشگاه‌های کمتری را پوشش می‌داد اما اکنون آزمون زبان دولینگو توسط ۳۰۰۰ کالج و دانشگاه پذیرفته می‌شود که تقریبا برابر تعداد دانشگاه‌هایی است که آزمون تافل را قبول دارند.

دانشگاه ییل هر دو سیستم را می‌پذیرد و در کنار آنها آزمون IELTS و آزمون انگلیسی پیرسون را نیز قبول می‌کند. این دانشگاه می‌گوید: "رقابتی‌ترین متقاضیان ییل دارای نمره حداقل ۱۲۰ در آزمون دولینگو هستند."

آزمون دولینگو تنها ۴۹ دلار قیمت دارد و یک ساعت طول می‌کشد.

رافی موروی، مدیر پذیرش بین المللی در دانشگاه سافولک، گفت که دانشگاه وی هر دو آزمون را پذیرفته است اما از تابستان سال ۲۰۲۰ ارسال نمره‌ها توسط Duolingo  بسیار قابل توجه است.

وی افزود: "بررسی گزینه‌ای که می‌تواند به همان اندازه مفید باشد برای TOEFL بسیار منطقی است... چیزی که شاید ETS / TOEFL بتواند از آن استفاده کند شهرت آنهاست. اما بیش از همه، من فکر می‌کنم که در این زمان، تلاش‌های ارائه‌دهندگان آزمون برای ایجاد آزمون در دسترس و راحت و در نتیجه شکستن موانع انجام آزمون امری مثبت است. البته بدون به خطر انداختن امنیت و قابلیت اطمینان آن."

 

آزمون جدید تافل و مقایسه آن با دولینگو

مدیر شرکت ETS می‌گوید که آزمون TOEFL  جدید یک ساعت و نیم طول خواهد کشید که تقریباً نیمی از زمان TOEFL قدیمی است و هزینه ۱۰۰ تا ۱۲۰ دلار یعنی تقریباً نیمی از هزینه فرم اصلی آزمون خواهد بود. برای TOEFL هزینه مشخصی در نظر گرفته نشده است؛ هزینه‌های آن بسته به کشوری که به آن داده می‌شود متفاوت است. هزینه آن برای تهیه در ایالات متحده ۲۲۵ دلار است، در برخی از کشورها کمتر، در برخی دیگر هزینه‌های بیشتری دارد.

آزمون جدید چهار مهارت را در نظر گرفته است: گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن. آزمون جدید تافل برخلاف آزمون اصلی، مهارت‌های انگلیسی دانشگاهی و محاوره‌ای را مورد بررسی قرار می‌دهد. شرکت ETS امیدوار است که با TOEFL جدید "دانش آموزان مختلف" را جذب کند.

آزمون اصلی تافل دارای سوالاتی "طولانی تر و عمیق تر در یک موضوع است" است. به عنوان مثال، ۱۰ سوال در بخش خواندن وجود دارد که از یک کتاب درسی دانشگاه آمده است.

گوپال، مدیر اجرایی شرکت ETS پیش بینی می‌کند که بسیاری از کالج‌ها هر دو آزمون برای پذیرش را ارائه می‌دهند و TOEFL iBT همچنان محبوب خواهد بود.

وی می‌گوید که یکی از دلایل ایجاد آزمون جدید این بود که بسیاری از آزمون‌هایی که برای رقابت در بازار بوجود آمده اند "قابل اعتماد و دقیق نیستند".

وی گفت که Duolingo  سوالاتی را "با استفاده از مدل‌های رایانه‌ای برای حدس زدن" در مورد سوال خوب ایجاد می‌کند.. شرکت ETS هم برای TOEFL جدید و هم برای TOEFL قدیمی، از "متخصصان ارزیابی" برای توسعه سوالات جدید استفاده می‌کند و سوالات جدید در سراسر جهان مورد آزمایش قرار می‌گیرد تا اطمینان حاصل شود که هیچ مزیت فرهنگی غیرمنصفانه‌ای در آنها نداشته باشد.

گوپال همچنین می‌گوید: "آزمون تافل در هر دو مدل قدیمی و جدید، دارای ناظر انسانی است حتی اگر این آزمایش در خانه انجام شود. با Duolingo، شما می‌توانید در آزمون شرکت کنید و هیچ کس نظاره گر آن نیست."

وی گفت که دلیل این که دانشجویان بیشتری نسبت به گذشته در آزمون زبان Duolingo شرکت می‌کنند تمایل دانشگاه‌های ایالات متحده برای از دست ندادن متقاضیان است.

اما وی گفت این دانشگاه‌ها در حال درک "نوعی بده-بستان" هستند و اجازه ورود برخی از دانشجویان "فاقد صلاحیت" را نمی‌دهند. وی گفت از آنجا که رشد Duolingo بسیار تازه است تعداد موسساتی که تحت تأثیر این موضوع قرار گرفته‌اند را نمی‌داند. وی گفت: "ما نمی‌دانیم چه تعداد موسسات استانداردهای خود را پایین آورده و به اعتبار خود لطمه زده‌اند."

جنیفر  دوار، رئیس تعاملات استراتژیک Duolingo، به شدت ادعاهای ETS در مورد شرکت خود را رد می‌کند. وی که قبل از پیوستن به این شرکت در بخش پذیرش دانشگاه‌های دوک و دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس مشغول به کار بوده است می‌گوید دولینگو یک نیاز آشکار را برآورده می‌کند.

وی گفت که Duolingo از کامپیوتر در فرآیند تولید سوال خود استفاده می‌کند، اما او گفت "مردم" نیز در این امر دخیل هستند. و سوالات در سراسر جهان آزمایش شده است. حداقل یک سال طول می‌کشد تا Duolingo سوال جدیدی ایجاد کند و این زمان ارزش‌های شرکت را نشان می‌دهد.

وی معتقد است از آنجا که بسیاری از دانشجویان Duolingo و TOEFL را انتخاب می‌کنند "اگر دانش آموزی در Duolingo خوب عمل کند، احتمالاً در TOEFL خوب عمل خواهد کرد".

دوار در پاسخ به سوالی درباره آزمون جدید تافل گفت: "ما بسیار خوشحالیم که می‌بینیم ارائه‌دهندگان آزمون با سابقه در مسیری که برای دسترسی دانش آموزان حیاتی است حرکت می‌کنند."

 

همه چیز درباره آزمون TOEFL Essentials

این آزمون که توسط موسسه ETS برگزار می‌شود مکمل دیگر آزمون‌های تافل در پورتفولیو شماست؛ این آزمون دامنه متقاضیان رشته‌های دانشگاهی را گسترش می‌دهد و به دانشگاه‌ها نیز آزمون دیگری را تمام کیفیت، اعتبار، قابلیت اطمینان و امنیتی که از آزمون تافل انتظار می‌رود را ارائه می‌دهد. انتظار می‌رود که ثبت نام این آزمون در ماه می  آغاز و اولین دوره آن در ماه آگوست همین سال برگزار شود.

 

طراحی آزمون تافل اسنشیالز

آزمون TOEFL Essentials که توسط کارشناسان ارزیابی در ETS طراحی شده است، یک تجربه دوستانه و جذاب را برای داوطلبان و همچنین نتایج معتبر، قابل اعتماد و دقیق را برای موسسات فراهم می‌کند.

 • مطالب علمی و عمومی: این آزمون مهارت زبان انگلیسی را در محیط‌های مختلف و فراتر از حد دانشگااهی، اندازه گیری می‌کند.
 • قالب تطبیقی: آزمون برای اندازه گیری دقیق تر مهارت متقاضی، با استفاده از روش تطبیقی چند مرحله‌ای، با سطح مهارت آزمون دهنده سازگار می‌شود.
 • کارهای کوتاه‌تر: سوالات دوستانه و سریعتر برای جذب آزمونگرانی انجام می‌شود که عملکرد مطلوبی با آن سبک ارزیابی دارند.
 • یک آزمون جهانی: سوالات انواع لهجه‌های ملایم و موقعیت‌های آزمایشی را از سراسر جهان برای یک احساس واقعی جهانی فراهم می‌کنند.

 

قالب آزمون TOEFL Essentials

 • ۴ مهارت اصلی: این آزمون دارای ۴ بخش است که در بر اساس مهارت‌های اصلی زبان انگلیسی در گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن ساخته شده است.
 • مهارت‌های بنیادی انگلیسی: این آزمون همچنین عناصر خاص و ضروری مهارت انگلیسی مانند دانش دایره لغات و جمله سازی را اندازه گیری می‌کند.
 • زمان آزمون: مدت آزمون ۱ ساعت و نیم و سطح دقت آن برای تصمیمات مربوط به پذیرش متقاضیان مناسب است.
 • بیانیه ویدئویی شخصی:  فیلم 5۵دقیقه‌ای و بدون امتیاز ضبط شده در پایان آزمون به موسسه امکان می‌دهد پاسخ‌های آزمون دهنده به ۲ سوال کلی را مستقیماً مشاهده کنند.

 

کیفیت آزمون تافل اسنشالز

برخلاف برخی از آزمون‌ها که فقط به ابزارهای خودکار متکی هستند، متخصصان انسانی در توسعه و نمره دهی آزمون ضروری هستند. موارد آزمون عبارتند از:

 • توسط متخصصین ارزیابی انسانی ETS نوشته و مقدماتی شده است.
 • برای اطمینان از قابلیت اطمینان و رعایت انصاف برای جمعیت‌های متنوع و آزمایشی جهانی، دقیقاً با جمعیت‌های آزمایشی انسانی آزمایش شده است.
 • برای اطمینان از اعتبار و دقت توسط انسان و ابزار هوش مصنوعی نمره دهی می‌شود.

 

ثبت نام در آزمون TOEFL Essentials

ثبت نام و شرکت در آزمون برای متقاضیان آسان و راحت است.

 • هزینه مقرون به صرفه: قیمت نهایی آزمون تافل Essentials تقریباً ۱۰۰ تا ۱۲۰ دلار آمریکا خواهد بود که کمتر از نصف هزینه آزمایش‌های قابل مقایسه است.
 • ثبت نام آسان: شرکت کنندگان در آزمون با استفاده از همان بستر آزمون TOEFL iBT ثبت نام می‌کنند.
 • قرار امتحان راحت: قرارهای آزمون به صورت شبانه روزی، ۱ تا ۳ روز در هفته و از ۲۴ ساعت پس از ثبت نام در دسترس است.
 • در دسترس بودن در سراسر جهان: دانشجویان می‌توانند تقریباً از هرجای دنیا با اتصال به اینترنت قابل اعتماد در آزمون شرکت کنند.
 • آزمون خانگی: این آزمون از همان ویژگی‌های فناوری، نظارت و امنیت مشابه آزمون "تافل آی بی تی نسخه خانه" استفاده می‌کند.

 

آمادگی برای آزمون TOEFL Essentials

مواد و محتوای آموزشی آماده‌سازی رایگان TOEFL Essentials در حال آماده سازی توسط شرکت ETS است و در ماه‌های آینده منتشر خواهد شد و شامل ۳ آزمون تمرینی و منبعی برای معلمین خواهد بود.

 

نحوه محاسبه نمره در آزمون TOEFL Essentials

آزمون تافل اسنشیالز دارای چندین ویژگی است که داوطلبان آزمون آسان‌تر می‌توانند عملکرد خود را در آزمون را مشاهده کنند، از جمله برخی از همان ویژگی‌های نمره‌دهی که در آزمون TOEFL iBT استفاده می‌شود.

 • امتیازات MyBest: تمام گزارش‌های نمرات TOEFL Essentials شامل نمرات MyBest، ترکیبی از بهترین نمرات TOEFL Essentials برگزار کننده آزمون از تمام آزمون‌های معتبر وی در ۲ سال گذشته است.
 • نمره دهی فوری: شرکت کنندگان در آزمون می‌توانند نمرات غیررسمی خواندن و گوش دادن خود را در پایان آزمون به عنوان شاخص اولیه عملکرد خود مشاهده کنند.
 • گزارش نامحدود نمره: داوطلبان آزمون می‌توانند بدون نیاز به هیچ گونه هزینه اضافی، هر تعداد گزارش نمره را برای موسسات و دانشگاه‌ها ارسال کنند.

 

کلید واژه ها: دولینگو زبان انگلیسی آزمون تافل آزمون آیلتس TOEFL Test آزمون TOEFL Essentials آزمون DET Duolingo تافل اسنشیالز تست جدید تافل کتابهای تافل بهترین کتاب برای تافل مقایسه تافل و دولینگو


نظر شما :